Sanoivat pitävänsä tulitaukoa, jotta siviilejä voidaan evakuoida, mutta rikkoi heti tulitaukoa.
Kyllä venäjä on PAHA.
Kyllä venäjä on PAHA.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tuo tulitaukoilmoitus oli vain propagandaa omia kotijoukkoja varten.
Sitä ei ollut tarkoitustakaan noudattaa.
Näin on.
Se ei ollut pelkästää propagandaa ja valheita, vaan myöskin taktinen veto jonka tarkoituksena oli auttaa venäläisiä pääsemään parempiin tulitusasemiin. Mitään oikeaa tulitaukoa ei edes suunniteltu. Pahuuden valtakunta valheineen ei petä koskaan, kaikki on aina valhetta.
Erittäin paha, hylkiö.
Tuo venäläisten patologinen valehtelu on todellakin rikollislössin meininkiä. Valehtelevat omalle kansalle ja maailmalle, ja luulevat, ettei kukaan huomaa mitään.
Venäjä on helvetin paha natsikomennossa oleva kehitysmaa.
Miltähän venäläisistä mahtaa tuntua olla täyshullun diktaattorin alistamassa nöyryytystilassa?
Venäjää inhoaa nyt kaikki Euroopan valtiot paitsi toinen fasistivaltio Belarus.
Venäjää inhoavat erityisesti kaikki sen rajavaltiot, paitsi fasistinen Belarus. Tämäkin onneton pikkumussolinin johtama kurja hylkyvaltio on natsi-putinin kuristavassa pakkosyleilyssä.
Eu:n jäseniksi rajavaltioista haluaisivat Azerbaidzan, Georgia ja tietysti fasistisen Venäjän raakalaismaisen hyökkäyksen kohteeksi joutunut Ukraina.
Mikä on tällaisen maailman inhon kohteeksi joutuneen natsivaltion tulevaisuus? Kyllähän oikeasti käy sääliksi Venäjän kansaa. Toivottavasti pääsevät äkkiä eroon tästä heitäkin piinaavasta täydellisestä kusipäästä.
Donetskin separatistit ampuivat alas matkustakoneen venäläisellä Buk ohjuksella, Putin aseisti kyseisiä rikollisia ja nyt kehtaa pauhata kansanmurhasta. EIT on käsitellyt monta ihmisoikeusrikkomusta joihin ukrainalaiset olisivat syyllistyneet Donetskin alueella, mutta mitään näyttöä ei ole löytynyt. Separatistit valehtelevat kuten Putin.
Venäjä ja erityisesti Putin ovat pahoja