Uusi fossiili, dinolaji

Uusi fossiili, uusi dinosauruslaji,

http://www.cnn.com/2005/TECH/science/05/02/science.dinosaur.reut/index.html
"When my colleagues saw a CAT scan of the new fossil, they tore up their family tree diagrams and said, 'Back to the drawing board!' ... We never suspected such a creature existed," said paleontologist Robert Bakker.
2345
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

CNN muuten mainosti äskettäin jopa Tupac Shakurin olevan hengissä ja eläneen viimeiset yhdeksän vuotta piilossa medialta.

CNN-sivu ei jostain syystä toimi vaikka googlekin ilmoittaa näin:

CNN.com - Entertainment: Tupac Shakur alive and well - Apr 17, 2005
"Sin City," adapted from three hardboiled comic books by the renowned graphic
novelist Frank Miller, is without doubt the most visually stunning live action ...
67.18.222.146/cnn.htm - 60k - 2 toukokuu 2005 - Välimuistissa - Samankaltaisia sivuja

Mutta onneksi linkkejä löytyy muualtakin:

http://urbanlegends.about.com/library/graphics/tupac_alive_f_sm.jpg

http://urbanlegends.about.com/library/bl_tupac_is_alive2.htm

http://www.killermovies.com/forums/archive/index.php/t-335140



Niin että tuota, minusta CNN-jengit ovat vain sensaationhakuista porukkaa joiden puheisiin ei kannata liikaa luottaa...

Äänestä

Viime aikoina tiede on toistuvasti löytänyt myös uusia fossiileita.Taannoin löytyi myös uusia eläimiä sademetsästä.Uusien eläinten ilmestyminen vain on tavattomasti harvinaisempaa kuin vanhojen läjien sukupuutto.
Odotan innolla lisää uusien fossiilien löytymistä.
Onhan uusien fossiilien ajoituskin paljon uskottavammalla pohjalla kuin vanhojen.Ehkä vielä vanhatkin osoittautuvat luultua nuoremmiksi.(uutisvuoto)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


cnn-uutinen kirjoitti:

Uusi fossiili, uusi dinosauruslaji,

http://www.cnn.com/2005/TECH/science/05/02/science.dinosaur.reut/index.html
"When my colleagues saw a CAT scan of the new fossil, they tore up their family tree diagrams and said, 'Back to the drawing board!' ... We never suspected such a creature existed," said paleontologist Robert Bakker.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu