Kymmenien kilometrien kolonna on nyt parkkeerannut asemissaan reilun viikon. Putin sanoi, että kaikki on sujunut suunnitelmien mukaan. Venäjän doktriiniin kuuluu olennaisena harhautus. Täytyy sanoa, että ovat onnistuneet ja logiikka ei ole oikein auennut.
Kolonna jöpöttää
16
75
Vastaukset
- Anonyymi
Olipa kerran...
Siellä on kohta mukavasti hyvässä seurassa iltapuhteet suoritettu ja pupukuvioiset yöpuvut puettu päälle ja käydään kohta nukkumaan maittavan ja herkullisen iltapalan jälkeen. Äiti-Venäjän äideille laitetaan somessa hyvänyöntoivotukset ja kotona odottaville puolisoille sydämenkuvaviestit.
Hohhoijaa - kyllä sotahommat on leppoisia. - Anonyymi
Alan uskoa siihen, että Venäjän puolesta sotivat ihmiset ovat kouluttamattomia poikasia. Ei heillä kantti kestä oikeaa sotaa, kun luulivat vaan lähteneensä johonkin harjoitukseen.
- Anonyymi
Ny alkaa huoltokin olla huonossa kantimissa.
Kannibalismi...mutta se on vain toveri, ei kaveri. Mikä lie... Armeija kieltäytyy etenemästä jonka takia tuhannet miehet ovat rikkoneet ajoneuvonsa. Sotaan kusetetut venäläissotilaat kusettavat putinia samalla mitalla......xhjehwfd
- Anonyymi
Venäjä teki itse tulpan itselleen. Nyt tuli pakkanen ja se tekee nannaa huonosti huolletuille akuille. Löbö on jo loppu ja renkaistakin moni puhjennut. Mahtaa hurmoshenkinen taistelutahto olla voimissaan. Vielä kun ne natsien ikeestä vapautettavat ukrainalaiset eivät kiukuttelisi, niin hyvinhän tämä sujuisi. Onneksi kuitenkin on mennyt Putinin suunnitelmien mukaan.
- Anonyymi
Äidilleen soittanut sotilaspoika kertoi jo kaverinsa saaneen ruokaa edellispäivänä. Itse vielä odottelee nälissään.
- Anonyymi
Hyvää huomenta putinin kolonnan miehet!
Kevät keikkuen tulevi ja mustan mullan maan routa sulaa ja tiet pehmenee. Meillä satelee lunta ja se rintama näyttäisi kulkevan sieltä teidänkin yli. Toivottavasti pysyitte yön kuivina ja oli lämmintä nukkua.
Toivottavasti on aamutoimet suoritettu ja maukas aamupala nautittu. Ei muuta kuin reippaasti ja iloisin mielin päivän askareisiin, eli odottelemaan ei-mitään. Toivotaan että pääsette kohtapuoliin kotiin osallistumaan kevätvalmisteluihin, äidit tarvitsevat siellä apua niissä hommissa. - Anonyymi
Ukrainalaisia naurattaa videolla kaikesta huolimatta.
- Anonyymi
Krematoriot seuraavat kolonnan...
- Anonyymi
takana...
- Anonyymi
Tarkoitatko että venäläiset siivoavat sotkunsa?
- Anonyymi
Kolonna jöpöttää, krematoriot on hitaita. Kunhan saadaan kaatuneet tuhkattua jatketaan matkaa, sikäli kun löpöä riittää. Kolonna lyhenee ja tuhkavana jää jäljelle ...
- Anonyymi
Ensin popula nököttäävähintään viikkoja odottaen hyökkäystä. Sitten on kaksi viikkoa oltu naapurin puolella. Ei ole käyty suihkussa, eikä vaihdettu vaatteita. Nälkä on ja kylmä. Mutta hirveä hinku päästä vapauttamaan ukrainalaiset, jotka tosin ampuvat häijysti kohti.
- Anonyymi
Putin ei pysty tällä hetkellä mikromanageroimaan edes housunsa vasenta punttia joten manuaalisesti kaikki on hoidettava.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1096456Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M884081L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa433418TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a72800Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6231398- 66818
Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja55803- 9789
Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?193778Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j47759