Venäjän hyökkääjänä.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4701566-navalnyilta-uusi-viesti-moskovalaiset-kaantyivat-nakemaan-venajan-hyokkaajana
Aleksei Navalnyi: Moskovalaiset kääntyivät näkemään
25
80
Vastaukset
Moskovassa ja etenkin Pietarissa asuvilla venäläisillä on ainakin ollut jonkinlaiset mahdollisuudet tarkastella asioita monesta näkökulmasta ja päässeet käsiksi myös länsimaiseen mediaan. Venäjän maaseudulla ja provinssikaupungeissakin tilanne on toinen, ja kulttuuri- sekä kielimuuri korkea.
Venäjän hallinnolla on voimakas tahtotila, että nämä suurkaupunkilaisten "etuoikeudet" vietäisiin heiltä pois ja syvästä tietämättömyydestä tulisi ainoa hyväksyttävä olemassa olon muoto koko Venäjällä. ; )- Anonyymi
Kyllä luulisi, että Venäläiset joukolla lähtevät etsimään luotettavampia tietolähteitä, kuin Venäjän hallituksen kanavat.
Kaikki Venäläiset kaduille osoittamaan mieltään Putinin sotaa vastaan!- Anonyymi
Tietämättömyydestä tai ehkä paremmin välinpitämättömyydestä voivat syyttää vain itseään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tietämättömyydestä tai ehkä paremmin välinpitämättömyydestä voivat syyttää vain itseään.
Perussuomalaiset suhtautuvat myönteisimmin Putinin Venäjään.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4624265-perussuomalaiset-suhtautuvat-myonteisimmin-putinin-venajaan-vasemmistoliitossa-suurin-kielteinen-kaanne
-Ainahan tuo on tiedetty! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Perussuomalaiset suhtautuvat myönteisimmin Putinin Venäjään.
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/4624265-perussuomalaiset-suhtautuvat-myonteisimmin-putinin-venajaan-vasemmistoliitossa-suurin-kielteinen-kaanne
-Ainahan tuo on tiedetty!Niin, te siellä äärikommunistisessa Kansan Uutisissa olette tuonkin tienneet? Kyllä te olette viisaita siellä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, te siellä äärikommunistisessa Kansan Uutisissa olette tuonkin tienneet? Kyllä te olette viisaita siellä?
Voi sinua persu parkaa. Huonosti olet perillä maailmasta
- Anonyymi
"Navalnyin mukaan gallup on tehty puhelinhaastatteluina moskovalaisille. Vastaajia oli neljänä päivänä tehdyissä kyselyissä 700. Valtakunnallisia johtopäätöksiä siitä ei voi vetää."
Moskovan asukasmäärä on 13 miljoonaa ja Helsingissä noin 650 000 eli Moskovassa on 20 kertaa Helsingin asukasmäärä.
Jos kysely olisi tehty Helsingissä, niin suhteutettuna se olisi ollut 35 asukasta eli ei kerro todellista kantaa asiaan. - Anonyymi
🇺🇦
Silloin kun Venäjän kansalle paljastuu totuus on Putin hävinnyt.
🇺🇦
Jos sinulla on jokin keino kertoa sodasta Venäläisille, tee se.
🇺🇦 - Anonyymi
Venäjä aloitti nyt toisen rintaman sodan, kun ensimmäinen sota jo menee pahasti pieleen. Vihollisena on nyt tuo Totuus , mutta tulee sen häviämään , kun sitä ei voi pommittaa eikä polttaa.
- Anonyymi
Jos Venäjällä pidettäisiin vapaat presidentinvaalit Aleksei Navalnyi voittaisi ne kevyesti. Siksi hän ei uskalleta päästää ehdokkaaksi edes ei-vapaisiin peukaloituihin vaaleihin.
- Anonyymi
Navalnyi on nyt hengenvaaraassa kun putinin ei tarvitse välittää lännen reaktioista
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Navalnyi on nyt hengenvaaraassa kun putinin ei tarvitse välittää lännen reaktioista
Pian kalsarimyrkkyttäjä iskee jälleen
- Anonyymi
Riittoisa määrä omia poikia tuhkattuna kotiin muovaa kovemmankin putinistin ajatusta.
Putinin Stalinin aikainen koneisto hävisi mediasodan, ei ainoastaan ukrainalaisille vaan myös venäläisille. Putin pitää ilmeisesti nuorempaa polvea venäläisistä tyhmänä. Ihan vallaton matemaatikko ei tarvitse olla, ettei keksi jotain piiloteltavaa Putinilla olevan jos kaikki muu informaatio kuin Kremlin suoltama diskinformaatio kielletään, arkeen ilmestyy lista sanoista joita ei sovi ilman vankeuden uhkaa käyttää,,, jne. Pitäähän tuon Putinin olla harhoissaan jos kuvitteli, ettei venäläiset halua olla osa nykymaailmaa. Eikös tuon Aleksei Navalnyin pitänyt olla vankilassa?
- Anonyymi
Samaa ihmettelin. Kyseessä voi olla myös mediaoperaatio, feikkioppositio ja Navalnyin petaaminen Venäjän johtoon jatkossa. Toinen, kuka olisi hyvä presidentti, on Alina Kabajeva. Pitkäaikainen kokemus duumassa ja mittava ura urheilun parissa. Putinin vaimo ilmeisesti.
- Anonyymi
Miten Navalnyillä muka olisi mahdollisuus twiittailla vankilasta, hehe
Joku vielä uskoo- Anonyymi
Aika outoa? Venäjä kielsi juuri Twitterin maassa. Hämäysoperaatio tai sitten jotkut Venäjön hallinnossa, ovat päättäneet nostaa Navalnyin Putinin tilalle Venäjän johtoon. Luultavasti ainoa, joka uskottavasti voisi vetäytyä sodasta ja saada talouspakotteet lopetetuiksi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aika outoa? Venäjä kielsi juuri Twitterin maassa. Hämäysoperaatio tai sitten jotkut Venäjön hallinnossa, ovat päättäneet nostaa Navalnyin Putinin tilalle Venäjän johtoon. Luultavasti ainoa, joka uskottavasti voisi vetäytyä sodasta ja saada talouspakotteet lopetetuiksi.
Navalnyin pystyy tviittaamaan antamaan vierailijoilleen twiitin joka kertoo sen ulkomaiselle Navalnyin tukijalle.
Todella helppoa! Samaahan teki Niko Ranta-Ahokin. Jäi siitä kiinnikkin kun kirjoitti viestit lapulle.
- Anonyymi
Venäjän vois lakkauttaa ja perustaa tilalle valtio, missä demokratia toteutuis.
Kaikki kommunistivaltiot on muuttuneet diktatuureiksi.- Anonyymi
Venäjällä vaihdettiin sujuvasti kommunismista fasismiin
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Venäjällä vaihdettiin sujuvasti kommunismista fasismiin
1990-luvulls oli demokrstia, mutta se ajautui kasokseen
- Anonyymi
Navalnyi on RIKOLLINEN. Häntäkö pitäisi kuunnella?
- Anonyymi
Valheet kaatuvat lopulta aina.
Kellon kääntäminen Neuvostoliiton aikaan ei enää voi onnistua.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1578362KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4427469Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei743844Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521513551Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1123009Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään512607- 1262026
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231863Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv361684Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811530