Mopoautopellet leikkii ajoradalla

Hiekkalaatikot alkaa onnex pian sulaa..
1550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kateutta on tämäkin.

Äänestä

Rekkari ja muut tiedot ylös ja poliisille. Liikennevirhemaksu lähtöö jopa iliman yhteydenottoa.

Äänestä
  • Älä unta nää!!

    Äänestä

  • Juuri näin...kuvasin yhen kahelikaaharin Ideaparkin lähellä ja lähetin nettivinkkinä poliisille. Käypäläinen tuli sakkojen kera juhuu!!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Älä unta nää!!

    Ajoneuvokohtaisen liikennevirhemaksun määräämisen edellytyksenä on, että rikkomuksen tekijä on valokuvattu tai vastaavalla teknisellä järjestelmällä tallennettu siten, että hänet voidaan tunnistaa. Nykyajan älypuhelimet ottavat erittäin hyvälaatuisia kuvia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ajoneuvokohtaisen liikennevirhemaksun määräämisen edellytyksenä on, että rikkomuksen tekijä on valokuvattu tai vastaavalla teknisellä järjestelmällä tallennettu siten, että hänet voidaan tunnistaa. Nykyajan älypuhelimet ottavat erittäin hyvälaatuisia kuvia.

    Juuri näin!

    Äänestä

Jalasjärven jäällä harjoitelleiden alaikäisten 12-14v rallissa kuoli 14 vuotias poika kaksi vuotta sitten. Asia on nyt käräjillä. Onnettomuusautot alaikäisille luovuttaneet kuljettajien vanhemmat ainakin saavat syytteen maastoliikennerikkomuksesta. Tästä nyt kannattaa ottaa opiksi. Sääntöjen noudattaminen on ollut suomalaisia yhdistävä hyve, mutta se ei päde täällä eepeellä. Ei auta pojat on poikia hokemakaan. Sillä vain paljastaa tyhmyytensä.

Äänestä

Poliisille ilmo. Tärkeintä on että tyypistä jää merkintä virkavallan kirjoihin ja kansiin.

Äänestä
  • Juuri näin

    Äänestä

Kevät tulee. Uudet kujeet.

Äänestä

Ja pellet pois liikenteestä

Äänestä
  • Hyvä!!!

    Äänestä

Pellet leikkii-aurausviitat kaatuu

Äänestä

"Moottoripyörät ja mopot taloyhtiön alueella tulisi säilyttää samoin kuin muutkin ajoneuvot; niiden pysäköintiin varatulla nimetyllä alueella. Taloyhtiön omissa säännöissä voidaan asia määritellä tarkemmin mopojen osalta." Kovaäänisistä ajoneuvoista taloyhtiössä päätettäessä lähtökohtana on asukkaiden yhdenvertaisuus.

Äänestä

Kummat on surkeempia, nastarengaspellet vai kitkarengaspellet.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hiekkalaatikot alkaa onnex pian sulaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu