Nostetaanko kehitysavun määrää myös tänä vuonna? Joko päästään yli 2 mrd euron?
"Meillä on vara", vieläkö on ?
Anonyymi
12120
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
on jo rahoitettu liikaa. Suomessa on heikossa asemassa olevia köyhiä suomalaisia liki miljoona. elävät köyhyysrajan alapuolella. Ensin omat kansalaiset sitten muut jos jää
nämä viherkommunistit tulisi ottaa todelliseen seurantaan ovat isänmaan tuho kun saavat vapaana ilman kontrollia touhuta
Vihervasemmisto on tuho, ymmärrättekö?
Ukrainalaisia sotapakolaisia otetaan vastaan miljoonia Euroopan taloussodan keskellä. Afganistanissa Nato-joukkojen lähdettyä miljoonat naiset ja lapset kuolevat nälkään - ilman apua.
Sota on aina väärin ja kun sotaa nykyään käydään maalla, merellä, ilmassa ja taloudessa, niin sotatoimien iso jälki vaikuttaa ihan kaikkeen hyvin negatiivisesti - myös maapallon ilmastoon ja sen tuomiin poikkeusoloihin eri puolilla maapalloa.
Maapallon ainoa mahdollisuus on
Rauha RAUHA RAUHA.
Nyt valmistellaan lisämaksu Eun tukipakettia Ukrainalle! Kohta ruvetaan rahoittamaan Ukrainan jälleenrakentamista. Sit ne miljoonat pakolaiset elätetään. Kallistuva energia.
Yli puolet ukrainalaisista tulee jäämään Suomeen pysyvästi, koska ke-la ja kaikki maksuttomat etuudet maahanmuuttajille. Lehdissä on jo näkynyt ukrainalaisten kommenttia siihen suuntaan että kun Suomeen on päästy, täältä ei lähdetä enää minnekään. Muutaman miljardin saa varata siihenkin. Suomalaisten veronmaksajien tilanne ei ainakaan helpota, senkään jälkeen kun sota Ukrainassa loppuu.
Kaikilla EU-mailla puolustusvoimien kustannukset kasvavat ja tyhmien eväät syödään ensiksi. Suomalaiset rahoittavat kaikkien EU-maiden menot. Muut ovat Natossa, Suomalaiset veronmaksajat eivät. Suomalaiset on aina omillaan kun kyse on resursseista. Kun kyse on velkataakan jakamisesta, suomi on aina mukana kuin peräpukama.
Sosiaalitoimisto oy Suomi ab kaatuu velkaan, etelä-euroopan konnat nauttivat piiiitkiä lounsita ja shamppanjaa meidän rahoilla, Marinin lahjoittamilla rahoilla.
Osallistuuko Espanja tai Italia Ukrainan auttamiseen, rahaa siellä ainakin piisaa.
Mainitsemasi+maat+kaatuvat+ensimmäisinä+ja+nyt+kaatumiselle+saatiin+Ukrainasta+hyvä+tekosyy.+Em+maissa+paikallisten+veronmaksu+perustuu+pitkälti+vapaaehtoisuuteen.+Kreikassa+on+verokierto+on+kansantaidetta.+Sikäläisittäin+uima-altaasta+pitää+maksaa+joku+kiinteistövero.+EU:lta+saatujen+rahoituspakettien+jälkeen+viranoamiset+olivat+ilmasta+käsin+tarkastelleen+uima-altaiden+määrää+ja+ohoh,+75+%+enemmän+altaita+paljastui+kuin+mitä+oli+ilmoitettu.
Suomen+tukemisssa+maissa+kaikki+on+halvempaa,+autot,+verot+sun+muut.+Palkat+ja+eläkkeet+suurempia.+Eläke+periytyy+ja+kuolleillekin+maksetaan+eläkettä.
Onko Suomessa historiamme huonoin hallitus? Onko hallituksessa ministereitä joiden ainoana tavoitteena on tehdä vahinkoa suomalaisille veronmaksajille? Ovatko ko ministerit sokeita ja kuuroja maailman tapahtumista kun he horisevat vanhaa horinaansa? Eilen näytettiin televisiossa suurkaupunkeja, kuinka niissä oli kadut täynnä autoja. Muutaman ministerin kannattaisi siirtyä niihin kaupunkeihin, eikä vainota Suomen muutamaa autoa.
6600 000 000 etelä-euroopan koijareille, 1500 000 000 "kehitysapuun" , satoja ja kymmeniä miljoonia sinne sun tänne.
Mistäs me saamme rahaa kun sitä nyt tarvitaan? Sanna ratkaisee ongelman, otamme lisää velkaa, helppo homma.
Euroopan kallein energia ja polttoaineet. Euroopan pisimiä maarajoja Venäjän kanssa. Omaehtoinen miinakielto ja jois vassarit olisi saaneet valita, myös hövittäjäkielto ja aseistariisunta. Effektiivisesti Euroopan korkein verotus. Käytännössä Euroopan anteliammat sosiaalituet. Kaikista kalleimmat asunnot ja ruoka. Euroopan avoimin maahanmuuttopolitiikka. Euroopan paskimmat ministerit ja poliitikot.