MEDIA hyökännyt Suomeen !

Anonyymi

Suomalaisten tuntoja kysellään nyt ahkerasti erilaisten Venäjään littyvien teempojen ympärillä.. pelkäättekö Venäjää, pelkäättekö Putinia, pitäisikö liittyä Natoon jne..

Median taukoamaton pommitus kansalaisten shokeeraamiseksi ja mielipiteiden muokkaamiseksi on tuottanut tulosta.

Suomalaiset on saatu joukolla hysterian valtaan. Meille on vakuuteltu useiden kymmenien "asiantuntijoiden" toimesta, että olemme seuraava Venäjän ydinpommien maalitaulu. Joukot käytännössä ovat jo itärajalla odottamassa vain mieleltään järkkyneen valtakunnankansleri Putlerin käskyä.

Mutta yhtä vain pyydän! Älkää nyt hyvät ihmiset ainakaan hyökätkö marketteihin tyhjentämän vessapaperihyllyjä. Ettehän ?

Ei se loppunut viimeksikään kesken, vaikka iso paha Koronabasilli teki rynnäkön Suomeen.

Kiitos, ja anteeksi.
Nyt menen koiran kanssa lenkille. Kiva keli ulkona.

4

118

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Käy koiran kanssa Teboilin tankilla ...

    • Anonyymi

      Mediavaikuttaminen on selviö.

      Suomea yritetään pelotella Natoon.

      Suomen valtion johto ja jopa jenkkien käsikassara UPI ovat peruutelleet propagandansa kansa ja ovat kehoittaneet Suomalaisia kylmäpäisyyteen Nato-vauhkoilun sijaan.

    • Anonyymi

      porvarilehdet ajaa kokoomuksen kanssa suomea natoon.

    • Anonyymi

      Aloittaja jatkaa... kun koira ei näemmä haluakaan lähteä ulos. Päästin sen takapihalle.

      Siis ihan hyvä se on asioita pohtia kun siihen on aihettakin annettu, mutta kun samaa "uutista" aletaan vaan toistella päivästä toiseen.. Eiköhän kaikki aiheeseen liittyvä fakta ja disfakta ole jo kerrottu. Mitään kovin merkittävää uutta tietoa ei asiaan liiittyen ole enää päiväkausiin kerrottu. Aina vaan yhä uusia asiantuntijoita käy jättämässä oman näkemyksensä sitä, mitä pitäisi ehkä mahdollisesti tehdä. Tai mitä tapahtuu jos tehdään sitä tai tätä.

      Jep. Minä en ole asemassa jossa näistä päätetään, joten kahtellaan...

      Perhana kun taitaa olla flunssakin tulossa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      212
      2101
    2. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      49
      1257
    3. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      186
      1137
    4. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      986
    5. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      881
    6. 71
      813
    7. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      100
      792
    8. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      77
      747
    9. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      348
      707
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      36
      695
    Aihe