Suomalaisten tuntoja kysellään nyt ahkerasti erilaisten Venäjään littyvien teempojen ympärillä.. pelkäättekö Venäjää, pelkäättekö Putinia, pitäisikö liittyä Natoon jne..
Median taukoamaton pommitus kansalaisten shokeeraamiseksi ja mielipiteiden muokkaamiseksi on tuottanut tulosta.
Suomalaiset on saatu joukolla hysterian valtaan. Meille on vakuuteltu useiden kymmenien "asiantuntijoiden" toimesta, että olemme seuraava Venäjän ydinpommien maalitaulu. Joukot käytännössä ovat jo itärajalla odottamassa vain mieleltään järkkyneen valtakunnankansleri Putlerin käskyä.
Mutta yhtä vain pyydän! Älkää nyt hyvät ihmiset ainakaan hyökätkö marketteihin tyhjentämän vessapaperihyllyjä. Ettehän ?
Ei se loppunut viimeksikään kesken, vaikka iso paha Koronabasilli teki rynnäkön Suomeen.
Kiitos, ja anteeksi.
Nyt menen koiran kanssa lenkille. Kiva keli ulkona.
MEDIA hyökännyt Suomeen !
4
88
Vastaukset
- Anonyymi
Käy koiran kanssa Teboilin tankilla ...
- Anonyymi
Mediavaikuttaminen on selviö.
Suomea yritetään pelotella Natoon.
Suomen valtion johto ja jopa jenkkien käsikassara UPI ovat peruutelleet propagandansa kansa ja ovat kehoittaneet Suomalaisia kylmäpäisyyteen Nato-vauhkoilun sijaan. - Anonyymi
porvarilehdet ajaa kokoomuksen kanssa suomea natoon.
- Anonyymi
Aloittaja jatkaa... kun koira ei näemmä haluakaan lähteä ulos. Päästin sen takapihalle.
Siis ihan hyvä se on asioita pohtia kun siihen on aihettakin annettu, mutta kun samaa "uutista" aletaan vaan toistella päivästä toiseen.. Eiköhän kaikki aiheeseen liittyvä fakta ja disfakta ole jo kerrottu. Mitään kovin merkittävää uutta tietoa ei asiaan liiittyen ole enää päiväkausiin kerrottu. Aina vaan yhä uusia asiantuntijoita käy jättämässä oman näkemyksensä sitä, mitä pitäisi ehkä mahdollisesti tehdä. Tai mitä tapahtuu jos tehdään sitä tai tätä.
Jep. Minä en ole asemassa jossa näistä päätetään, joten kahtellaan...
Perhana kun taitaa olla flunssakin tulossa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1313960- 193485
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans173407- 793347
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe613244- 493021
- 292915
- 792717
- 542657
- 192377