Kaikenlaisia hörhöpäisten viestejä liikkuu, MV-lehti on osoittautunut Venäjämieliseksi esim. ja KU:ssa on yhä kyseenlaisia juttuja.
Venäjää puolustaviin uskoo itse Venäläisetkin yhä harvemmin ja tuhansia sivistyneitä lähtee lopullisesti kotimaastaan pois diktatuurin alta. Älykkäimmät Venäläiset tuntevat valtavaa häpeää Venäjästä !
Kun Venäläisille tulee nälkä, alkaa kadut täyyttymään hallituksen vastustajista tuli pamppua ja vankilaa tai ei.
HS:stä voitte sen lukea ja ihan haastattelujen kera.
Turha keksiä muita syitä, Putin on pilannut kaiken
2
59
Vastaukset
- Anonyymi
Mulukku mikä mulukku.
Miesoletettu, jonka sanaan ei voi luottaa on täysi mulukku, tämä Puuttiini meinaan. - Anonyymi
Miten niin MV-lehti osoittautunut venäjämieliseksi?
Kun se on ollut tasan sitä kaiken aikaa. Oletko kasvanut tynnyrissä, vai etkö ole koskaan aikaisemmin lukenut sitä? Kaikki mitä MV on julkaissut on aina ollut vain venäjämielistä ja vain Venäjän etuja ajavaa tyylipuhdasta propagandaa. Jokainen täysjärkinen on tämän nähnyt ja tiennyt jo vuosia.
Se on ollut vain yksi tyypillinen hybridisodan väline Venäjän masinoimassa informaatiosodassa länttä vastaan. Kaikkien sen juttujen ainoa tarkoitus on ollut tehdä yhteiskuntamme vastaista myyräntyötä. Kylvää valheita ja vihaa ja epäluuloa levittämällä typeriä valheita typeryksille, jotka uskovat sokeasti mitä tahansa roskaa. Maanpetoksellista myyräntyötä länsimaista demokratiaa kohtaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73843
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104698- 35567
- 40565
- 46560
- 29552
- 31540
- 50520
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34517- 35454