Onkohan Siunsoten kiinteistövastaavalta jäänyt huomaamatta Kontiolahden uuden terveysaseman invapaikkojen puute.
Pääoven vieressä on liikuntakyvyttömien työntekijöiden autoille varattu lämmityspaikat ja lähin invamerkitty paikka löytyy vanhan vuodeosaston parkkipaikalta 200m päässä pääovesta.
Ennenkuin tuollaisia kiinteistöjä otetaan käyttöön soisi näiden perusasioiden olevan kunnossa. Ei ole kovin mukavaa raahautua pyörätuolilla pitkin huonosti aurattua pihaa sisäänkäynnille, jonka luiskasta näkyy uupuvan sulatus kun hiekkaa on niin paljon, että sitä riittää pitkälle sisätiloihin.
Uuden terveysaseman invapaikat
Anonyymi
3
112
Vastaukset
- Anonyymi
Välittömästi siinä pääsisäänkäynnin vieressä piti olla kaksi invapaikkaa. Eivätkö ole niitä merkinneet? Siinä samassa rivissä kuin on ne tolppapaikat.
- Anonyymi
Mitä ihmettä, onko huonosti liikkuville asiakkaille varattu sisäänkäynnin luo peräti 2 autopaikkaa.?
- Anonyymi
Hienoa, sinnehän voi siirtää vaikka rengasliikkeen. On hyvä liikepaikka.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271330
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849