Selviytyjän ABC

On vähentää uutisten lukemista, täyttää pää kaikella tyhjänpäiväisellä hötöllä. Mitä vähemmän järkeä, sitä parempi.

Ei tässä nyt auta panikoida ja stressata ja masentua, vaan pitää yrittää pitää mielestä hyvää hyvää huolta. On tutkittu, että ihmisen selviytymiskyky on parempi silloin kun pää ei ole ylikuormittunut.

3

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On se muutenkin itsensä suojelua kun ei päästä päähänsä jonkun toimittaja plantun ajatuksia. Sitähän ne uutiset on.

      • Anonyymi

        Nämä Suomen toimittajat (ja asiantuntijatk jopa) melko sääittäviä: IS lööpissä tänään: Asiantuntija: "Kysyykö hän mitä Putin meistä nyt ajattelee?"

        Tämä siis koski Niinistön tämän päiväistä puhelua Putinille.

        Ja kuten siis on selostettu, ei ollut Niinistön kysymyksissä tuollaista naistenlehtiin ja "asiantuntijalle" sopivaa utelua, vaan tunnin keskustelu koski ajankohtaista Ukrainan kriisiä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nämä Suomen toimittajat (ja asiantuntijatk jopa) melko sääittäviä: IS lööpissä tänään: Asiantuntija: "Kysyykö hän mitä Putin meistä nyt ajattelee?"

        Tämä siis koski Niinistön tämän päiväistä puhelua Putinille.

        Ja kuten siis on selostettu, ei ollut Niinistön kysymyksissä tuollaista naistenlehtiin ja "asiantuntijalle" sopivaa utelua, vaan tunnin keskustelu koski ajankohtaista Ukrainan kriisiä.

        Nyt vasta otti Niinistö yhteyden Putiniin "omasta aloitteesta" kun piti Bidenin ja Macronin sekin ensin kertoa että pidä nyt hyvä mies yhteys siihen mieheen. Sota ehti leimuta jo pari viikkoa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      17
      2424
    2. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1609
    3. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      109
      1539
    4. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      6
      1492
    5. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      45
      1366
    6. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      87
      1330
    7. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1326
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1194
    9. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1107
    10. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      52
      1076
    Aihe