Kohta on ikään kuin sisällissota Venäjällä kun tieto ja totuus leviää Venäjällä.

Anonyymi

Prppaganda konetta ja valhe murskataan ja läpi tulee totuus . Sama tapahtuu ennen tai myöhään myös ihmisen elämä ettei synti voi harrastaa millään liberaalisen peiten alla valeanteksiannossa ja lulla että kaikki on hyvin.
Ei ei, totuus ja synnintunto on tulossa sinulle..
Et pärjää synnin tiellä kurja syntinen .
Synti vie helvettiin.

Ps. 119:160

Sinun sanasi on kokonansa totuus, ja kaikki sinun vanhurskautesi oikeudet pysyvät iankaikkisesti.

Sananl. 14:22

Eivätkö eksy ne, jotka hankitsevat pahaa? Mutta armo ja totuus niille, jotka hankitsevat hyvää!

8

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Tuliko Rakkaat tämä asia nyt selväksi että meillä on odotettavissa miljoonia Venäläisiä jotka pakenee ettei niitä ammuttaisi ??
      Sisällissota on karmea ja varsinkin Venäjällä !!

    • Venäläisillä on ollut monta kanavaa, mistä ovat voineet tietoa saada. Putin sulkee niitä hikihatussa. Samoin hakkerit ovat päässeet eri kanaville, jolloin tietoa on mennyt eteenpäin.

      Nyt myös monet venäläiset avaavat suunsa vastustaessaan sotaa, huolimatta niistä kamalista rangaituksista. Kohta on Venäjän vankilat täynnä eikä ihmisiä mahdu niihin enempää.

      Tuhannet ovat jo paenneet, etenkin hyvin koulutettu keskiluokka.

      • Anonyymi

        Suurensuuri osa keski-ikäisistä ja vanhemmista sekä puolet nuoremmista on täysin Putinin propagandan varassa ja uskossa. Tuo usko voisi olla jonkinlainen linkki luterilaisuuteen, jossa myös uskotaan asioihin, jotka ovat kerrottuja mutta todisteettomia.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Suurensuuri osa keski-ikäisistä ja vanhemmista sekä puolet nuoremmista on täysin Putinin propagandan varassa ja uskossa. Tuo usko voisi olla jonkinlainen linkki luterilaisuuteen, jossa myös uskotaan asioihin, jotka ovat kerrottuja mutta todisteettomia.

        :D Ei siinä ole minkäänlaista linkkiä siihen, mitä kristinuskon suuntaa edustaa.


    • Anonyymi

      Valheella on lyhyet jäljet. Valhe tulee aina ilmi. Kun se paljastuu seuraukset voivat olla arvaamattomat. Valehtelijat eivät voi enää paeta kansan vihaa.

    • Anonyymi

      ArtoTTT

      Neuvostoliiton aikana oli lännessä radiokanavia, jotkaa lähettivät ohjelmaa Venäjälle, olisiko taas tarpeen?, sisällissotaa Venäjällä harva toivoo.

    • Hyvä asia että nyt ihmisiä järkyttää siviilien kohtalot. Tosin se tuntui olevan jokseenkin merkityksetöntä silloin kun Israel lahtasi siviilejä ihan samaan malliin ja vieläpä samalla tekosyyllä (siviilejä ihmiskilpinä voi voi sentään).

      Uskonharhaiset toki taputtivat käsiään koska ovat saatanan riivaamia mutta ei tälläistä avustusvuorta laitettu pystyyn kuin meidän harvojen toimesta.

      https://www.eappi.fi/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2736
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1184
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      61
      967
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      77
      881
    7. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      101
      828
    8. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe