Prppaganda konetta ja valhe murskataan ja läpi tulee totuus . Sama tapahtuu ennen tai myöhään myös ihmisen elämä ettei synti voi harrastaa millään liberaalisen peiten alla valeanteksiannossa ja lulla että kaikki on hyvin.
Ei ei, totuus ja synnintunto on tulossa sinulle..
Et pärjää synnin tiellä kurja syntinen .
Synti vie helvettiin.
Ps. 119:160
Sinun sanasi on kokonansa totuus, ja kaikki sinun vanhurskautesi oikeudet pysyvät iankaikkisesti.
Sananl. 14:22
Eivätkö eksy ne, jotka hankitsevat pahaa? Mutta armo ja totuus niille, jotka hankitsevat hyvää!
Kohta on ikään kuin sisällissota Venäjällä kun tieto ja totuus leviää Venäjällä.
8
54
Vastaukset
- Anonyymi
Lihkki jäi pois joka valaisee tämän asian mitä paljastettiin venäläisille, Venäjän telkkarin kautta !!
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000008677376.html Tuliko Rakkaat tämä asia nyt selväksi että meillä on odotettavissa miljoonia Venäläisiä jotka pakenee ettei niitä ammuttaisi ??
Sisällissota on karmea ja varsinkin Venäjällä !!Venäläisillä on ollut monta kanavaa, mistä ovat voineet tietoa saada. Putin sulkee niitä hikihatussa. Samoin hakkerit ovat päässeet eri kanaville, jolloin tietoa on mennyt eteenpäin.
Nyt myös monet venäläiset avaavat suunsa vastustaessaan sotaa, huolimatta niistä kamalista rangaituksista. Kohta on Venäjän vankilat täynnä eikä ihmisiä mahdu niihin enempää.
Tuhannet ovat jo paenneet, etenkin hyvin koulutettu keskiluokka.- Anonyymi
Suurensuuri osa keski-ikäisistä ja vanhemmista sekä puolet nuoremmista on täysin Putinin propagandan varassa ja uskossa. Tuo usko voisi olla jonkinlainen linkki luterilaisuuteen, jossa myös uskotaan asioihin, jotka ovat kerrottuja mutta todisteettomia.
Anonyymi kirjoitti:
Suurensuuri osa keski-ikäisistä ja vanhemmista sekä puolet nuoremmista on täysin Putinin propagandan varassa ja uskossa. Tuo usko voisi olla jonkinlainen linkki luterilaisuuteen, jossa myös uskotaan asioihin, jotka ovat kerrottuja mutta todisteettomia.
:D Ei siinä ole minkäänlaista linkkiä siihen, mitä kristinuskon suuntaa edustaa.
- Anonyymi
Valheella on lyhyet jäljet. Valhe tulee aina ilmi. Kun se paljastuu seuraukset voivat olla arvaamattomat. Valehtelijat eivät voi enää paeta kansan vihaa.
- Anonyymi
ArtoTTT
Neuvostoliiton aikana oli lännessä radiokanavia, jotkaa lähettivät ohjelmaa Venäjälle, olisiko taas tarpeen?, sisällissotaa Venäjällä harva toivoo. Hyvä asia että nyt ihmisiä järkyttää siviilien kohtalot. Tosin se tuntui olevan jokseenkin merkityksetöntä silloin kun Israel lahtasi siviilejä ihan samaan malliin ja vieläpä samalla tekosyyllä (siviilejä ihmiskilpinä voi voi sentään).
Uskonharhaiset toki taputtivat käsiään koska ovat saatanan riivaamia mutta ei tälläistä avustusvuorta laitettu pystyyn kuin meidän harvojen toimesta.
https://www.eappi.fi/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut ja Tall poppy -syndrooma
Persut ovat uhranneet käytännössä koko elämänsä lannistaakseen tai sabotoidakseen yksilöitä, jotka erottuvat joukosta ky635142Oot mahtava tyyppi
En tiedä luetko palstaa. Koitan siitä huolimatta. Oot mun mielestä tosi erityinen tyyppi. Nopeesti taisin ihastua. Jot444954Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa
Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va2484176Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla
nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty573808Miksi vihereät ja vasemmisto haluavat tuhota tämän maan?
He halusivat, että kannabis tulisi lailliseksi? - eikö kylliksi nuoria tuhota jo nyt huumeilla? - kannabis tuhosi minun1293699Sofia servasi Pikku-Villen suvereenisti
– Ihanko tosissaan tuleva sosiaali- ja terveysministeri hyökkää oppositiopuolueen puheenjohtajaa vastaan siksi, että täm923266Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta
ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,1372181Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.151541Ikävän karkoitukseen klassikkokysymys
Mikä biisi saa hymyn huulille ja ajatukset mukavasti siihen yhteen ja ainoaan? 🤩 Laita biisin sanat, älä linkkiä. Alo141157Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar551063