Paleface, Jalmari Torikka jne, ei vittu.
Pitikö Ylen Ukraina-tukikonsertti pilata surkeilla astisteilla
Anonyymi
44732
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 44
Vanhimmat
Torikka on hyvä, paleface...nolla.
Torikan tulkinnat eivät osu kappaleen ideaan.
Aloittajalle taisi tulla pieni "freudilainen lipsahdus" ; JALMARI Torikka on jo edesmennyt Kokoomuksen kansanedustaja.
En tiedä onko tämä WALTTERI hänelle mitä sukua.
Jallu taisi olla myös Viikkosanomien viimeinen päätoimittaja.
Saa sitä rahaa antaa kuuntelemattakin. Ehkä kyse on pikemminkin siitä, ettei arvoidat hienommat artistit katsoneet olevansa ilmaisia.
Joo parempi ku ei mitään
Paleface on huonompi kuin ei-mitään.
Suvakki artistit ja räppärit pilaavat kaikki konsertit ja festarit. Ei niihin voi enää mennä.
Onneksi poissaoloasi ei varmasti kukaan kaipaa. Ei tilaisuuksissa, joissa on hyvä yhteishenki! Pois vaan ilmaa pilaamasta!
Miksette te uskonnollisessa laitaoikeistossa järjestä itsellenne omia festareita ja konsertteja? Miksi muiden pitäisi teitä aina palvella?
No siksi että ette osaa, eikä niihin myöskään tulisi sen paremmin artisteja kuin yleisöäkään. Pekka Simojoen ehkä saisitte esiintymään, mutta tuskin edes Jippua.
YLE on osaamattomien verovaroilla elävä suojatyöpaikka
Juuri näin.
Samat artistit olisivat heti lavalla, jos tukikonsertti järjestettäisiin Venäjän puolesta.
Onneksi en katsonut tuota roskaa
Paljonko saadaan aseita Ukrainaan
Media muisti varmaan mainita, että veronmaksajat maksoivat viulut, mitä tarvittiin artistien markkinoimiseen.
Tää ristiturpa voitaisiin lähettää Ukrainaan ilmatilan valvontaan. Sen verran harittaa retardin katse.
Karri Miettinen osoitti ettei ole puolueellinen ihminen.
Kuka tää on? Joku sun homoidoli?
Tunnut olevan homoidoleista hyvin selvillä...
Ilkeä ja vastenmielinen sisus kommentoijalla, vaikka olisi päältä ihan ehjän näköinen.
Persuille pitäisikin järjestää oma vastaava konsertti. Esiintyjinä luonnollisesti Mamba, Frederik ja Blashemia.
Saako persut nyt yle-veron palautuksena takaisin kun esintymässä oli vain ylen vaemmistolaiset luottoartistit?
Riippuu persujen lahjoittamista keräystuloista.
Ainoa hyvä ja teemaan sopiva esitys oli Robinin tulkitsema Imagine.
astisteilla
Nimenomaan! Robinin esitys oli juuri sitä, mitä odottaisi tällaisessa konsertissa näkevänsä ja kuulevansa.
Kiitos Robin!
"astisteilla" yäh?
Hieno konsertti Yleltä. Tykkäsin kovasti. <3
Hyvä konsertti. Hienoa suomalaiset!
Vilkkumaa voisi pitää luisevat kinttunsa piilossa muutenkin, mutta erityisesti pitäisi ajatella konsertin aihetta ja luonnetta ja esiintyä fiksusti.
Helunamuoria ei jaksaisi katsella, eikä kuunnella.
Eikö se Aalto-Setälän pyöreässä pöydässä esiintyminen Radio Suomessa ole riittävää julkisuutta Vilkkumaalle?
Yle ei muistanut, että ohjelma myös nähdään Ukrainassa. Lähettävät kohta avustusta suomalaisille artisteille.
Monet kommentoijat eivät jaksa katsoa, ei ole pakko. Heitä ei kiinnosta, olen pahoillani. Suusta tulee myrkkyä, en voi auttaa. Jotkut vaan katkeroituu elämässään eivätkä osaa käsitellä pettymyksiään. Kaikilla niitä kuitenkin on, silti meissä useimmissa asuu toivo, hyvyys ja lähimmäisenrakkaus.
Olihan siellä kansainvälistä uraakin tekevä Robin , joka esitti hittinsaä Imagine.
Imagine on John Lennonin hitti, mutta erittäin sopiva tähän kyseiseen konserttiin ja Robin esitti sen ihanasti, mikä on mainittukin tässä pari kommenttia edempänä.
Robin oli minunkin nuoruuteni tähtiä ja siviilissä voimistelun opettaja. Oukei oli iso hitti, ja sitten euroviisuvoittaja Mua onnitelkaa. Siinä Onni Suurijuuri saapui sun kanssas illoin. Kimppakivaa kolmistaan, rohkeaa silloin yli 50 v sitten. :)
heheh, robin oli batmanin homostelukaveri.
Paleface, Tommi Läntinen, Maija Vilkkumaa. Ei noita saisi näyttää ainakaan lapsikatsojille.
Ei ainakaan HD tai 4K kuvaa.
Kalliiksi tuli sekin ohjelma veronmaksajille.
Ketkä ovat vennamolaisten hyväksymiä esiintyjiä?
Oliko tämä se konsertti, jossa kerättiin noin 6 miljoonaa. TV:ssä useat eri järjestöt pyytelevät myös lahjoituksia. Olisi todella kiva tietää kuinka paljon lahjoituksista menee lyhentämättömänä tarvitsijoille ja kuinka paljon eri organisaatoiden pyörittämiseen. Eiköhän nämä organisaatiot saa tukea myös valtiolta..
Laitoin MobilePaylla rahaa pari kertaa ja nyt soittelevat perään yrittäen houkutella johonkin kummitoimintaan. Mitään kiitosta ei lahjoituksista tullut. Että sillee.