Minkä sortin sosialisti sinä olet?!?
SAS:han on ilmoittanut, ettei hän ole minkäänsortin sosialisti - demarien puheenjohtajaehdokkaat taas kaikki mainostavat olevansa jonkunsortin sosialisteja...
Minkä sortin sosialisti
8
551
Vastaukset
- Der Sturmer
Ôlen kansallissosialisti. Se on ainoa oikea suunta eurooppalaiselle valkoiselle rodulle. EU yrit yrittää haalia kaikenmaailman slaavilaisia kansoja meidän elätettäviksi!
- blackmagictiger
MUTTEN KOSKAAN OLE KYLLÄ OLLUT MIKÄÄN KOMMUNISTIKAAN < OLEN OIKEISTON JA VASEMMISTON VÄLILTÄ < LIBERAALI.
Joku viisas on verrannut Karl Marx´ia Charles Darwin´iin ja Carl von Linne´ hen. Sen, minkä Darwin teki eläinkunnalle, Linne` kasvikunnalle, sen Marx teki yhteiskunnan kehityksen lainalaisuuksille! Evolutionisti kun olen, looginen jatke on marx´isti!
vom- KrasnajaIskra
ollut muuan Friedrich Engels?!?
Taisi tehdä em. vertaukset puheessaan Marxin hautajaisissa... KrasnajaIskra kirjoitti:
ollut muuan Friedrich Engels?!?
Taisi tehdä em. vertaukset puheessaan Marxin hautajaisissa...Saattoipa hyvinnii!
vom
- Punaniska
Ekososialistinen radikaali internationalisti, vapaus palkkaorjuudesta, osakeyhtiöt ja pörssi lakkautetaan ja tuotantovälineet työntekijöiden omistukseen (osuuskunnat ja/tai laajempi kollektiivinen omistus tarkoituksenmukaisuusperiaatteen mukaan, eli luovaa järkeä saa käyttää). Venezuelan bolivarilaisen vallankumouksen ihailija.
Olenkos siis trotskilainen, anarko-syndikalisti, linkolalainen, chavista vaiko rosaluxemburilainen? ;-)- Stadin kundi
postmarxilaisuuteen!
Stadin kundi kirjoitti:
postmarxilaisuuteen!
Marx´ilaista dialektiikkaa ajatellen osut aika lähelle!
vom
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1821800
- 108997
- 94884
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19703- 52674
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42578Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m172534Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä26511Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466