Suomen ei kannata sille lähteä turvatakuita antamaan.
Nato on heikko,
Anonyymi
674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Tosi paikan tullessa todella heikko . Ovat nyt sitä.
Huomenta trolli röhkimässä lätissään Pietarissa heti aamusta. Palaan vähän myöhemmin. Käyn paikalla ja on Serlan paperia Sulle se alkaa olla jo kallista Saat valita sen ja leivän välillä. Mut ei hätää onhan sulla rublat mihin pyyhkiä tai lusikka. Palaan asiaan aamukahvin jälkeen jonka otan mukaan ku katon mitä sieltä Pietarista Puten lätistä vastaat Röhki rauhassa niin kauan
Todellisuudessa OSOITTAUTUI, että Venäjä on heikko ja Puten armeijalle tuli nöyryyttävä Viklund vain runsaan kahden viikon sotimisen jälkeen!
Lopputulos on häpeällinen ja paha takaisku Puten suurvaltahaaveille!
Hieno homma että Tiltu osoittaa yhä se putinin harhaluulon vastustajiin heikkoudesta elävän ja olevan voimissaan putinin hallinnossa.
Vastustajan tunteminen on viisauden alku, ja vastustajan aliarvioimien on tappion tae. Tämän putin osoitti todeksi jälleen kerran, nyt Ukrainassa.
Juujuu, me ollaan oikein heikkoja. Venäläisten kannattaa jatkossakin hyökkäillä minimiresursseille ja ottaa soittokunta mukaan valloitusretkilleen paraatin järjestämistä varten. Kerro sellaiset terveiset putinille mutta älä kerro että Ukrainassa tulee putinin armeijalle koko aika turpaan.
Juuri näin. Suomen ei todellakaan kannata Natolle lähteä turvatakuita antamaan.
Ydinasepelotteen suojan saamisen takia kannattaa.
Venäjän konventionaalinen armeijahan ei ole kovin vakuuttavia näyttöjä Ukrainassa antanut, se voidaan sen mahdollisesti hyökätessä hoitaa nykyiselläkin Nato-kumppanuussopimuksella ja muilla yhteistyösopimuksilla.