Tarkoitan tietysti tuota A-osuutta ! Apuahan täältä meiltäpäinin (Suomesta) on annettu, Ystävyyskäupunki toimitaon vuosikymmenet vanhaa. 8nyt on Vl. Putin saanut aikaan tilapäisen katkon, ja hyvä niin!
Mutta on varauduttava siihen , että Vl.Putin syrjäytetään tai kohtapian potkaisee tyhjää = heittää veivinsä!
Suomi24, toisella palstalla tiedetään: "Venäjä kieltäytyy maksamasta tällä viikolla erääntyvää lainaa. Äkkiä ne pakotteet purivat Putinin naureskelusta huolimatta!
NYT ei pidä Suomessa Ryssiä, niinkkuin edellisellä kerralla, kun Suomelta ryöstettyä Karjalaa ja muita alueita oltiin Suomelle kauppaamassa ROISTO-Valtion toimesta!
Jokohan kohta päästään kaupoille YYA_hengessä?
1
608
Vastaukset
- Anonyymi
Tuli vaan mieleen sellainen idea, että jos Karjalan palautus maksettais' ... jos siitä yleensä pitäisi maksaa? ... jotenkin soveltaen aikoinaan " Sotakorvausten" maksutyyliä = maksettiin tavarassa!
Alueen hinta on tietysti noussut, kun onhan sinne jotain : ) rakennettukin, ja se kaiken rakentamisen hinta tietysti laskettaisi RUPLAn nykykurssin mukaisesti.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000008677600.html . Iltasanomat tietää:
"Ruplaa on kurssiromahduksen jälkeen verrattu leikkirahaan ja vessapaperiin. Mutta mikä niistä onkaan arvokkain?"
Mieleeni tuli tuosta tietysti se jatkuva suuri tarve suuressa maassa, joka joutunee ottamaan PRAVAN- sivut kierrätykseen!
Montakohan tavaravaunua ja junalastia tarvittaisi ent. Neuvostoliittoon toimittaa, jos kaupat syntyisivät tuonkaltaisella arvokkaalla paperi/valuutalla! ???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun503354Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5502071Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si841956Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171950- 201578
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431528- 281386
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901349Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1281297KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar481220