3 kertaa rokotettu koronassa

otsikko kertoo kaiken
2556
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat
  • Kuka punikki niin väittää?

    Äänestä

Yli 26 000 uutta tartuntaa viikonlopulta – koronarajoitukset päättyvät tiistaina Uudellamaalla.

Äänestä
  • No just, kun sota rauhoittuu niin taas alkaa koronavouhotus.

    Äänestä

Mutta elossa.
Rokottamaton ei sairastu koronaan kuin kerran.

Äänestä
  • ja kuolee vain kerran

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    ja kuolee vain kerran

    Moniko perusterve rokottamaton on kuollut koronaan?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Moniko perusterve rokottamaton on kuollut koronaan?

    Eikös niitä ole jo yli kuusi miljoonaa maailmanlaajuisesti.

    Äänestä

Mielipuolista tuo ominomikronin perässä juokseminen, joka on lievä tauti, paitsi kolmasti rokotetuille.
Kolmesti rokotettu kansanedustaja kertoi että silmät meinasivat pullistua päästä, kun tuli ominomikrotartunta kolmen rokotteen jälkeen.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008585545.html

Mielipuolista on myös se, että monisairaan vanhuksen kuolema merkitään automaattisesti koronakuolemaksi, jos hänellä on todettu 30 päivän sisällä tästä positiivinen koronatesti. Ketä tämä palvelee? Lääkeyhtiöitä...
Osa ihmisistä pysyy hysteerisessä tilassa ja tämä takaa varman menekin mitä moninaisimmille koronapillereille, joita meille on kohta tarjolla.
Ja tiedoistuvälineet (lähinnä HS ja YLE) jakavat lääkeyhtiöiden terveysväittämät kansalaisille sellaisenaan. Lääkeyhtiöiden ei tarvitse edes mainostaa.

Äänestä

Pulteri suuremmalta osin ratkaisi korona hiilostavan uutisoinnin joka elää tyytyväisenä yhä varjossa odotellen tilaisuuttaan, on aivan lainattu juonen käänteet 70-luvun horror sarjakuvasta.

http://www.sci.fi/~karielk/shok7610.jpg

Äänestä

Olen täysin rokottamaton. Sain koronan ja nyt toipumassa lievästä flunssasta. Sain luontaista vastustuskykyä lisää.

Äänestä
  • Jes

    Äänestä

  • En halua lähteä punikkien halpaan mukaan.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En halua lähteä punikkien halpaan mukaan.

    Sen aatteen ihmisiin ei yksinkertaisesti voi luottaa. Onhan se aate tappanut sata miljoonaa ihmistä.

    Äänestä

  • Virus on muuttunut niin paljon, että ainakaan jotkut eivät anna immuniteettia, vaan sen voi sairastaa parin kuukauden jälkeen uudestaan. Ja hyvin moni koronan sairastaminen jättää ikäviä vaurioita kehoon. Rokote on turvallisempi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Virus on muuttunut niin paljon, että ainakaan jotkut eivät anna immuniteettia, vaan sen voi sairastaa parin kuukauden jälkeen uudestaan. Ja hyvin moni koronan sairastaminen jättää ikäviä vaurioita kehoon. Rokote on turvallisempi.

    Niin on mielipiteesi, arvaappa minun mielipide ja sitten faktat erikseen

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin on mielipiteesi, arvaappa minun mielipide ja sitten faktat erikseen

    19:26 on faktaa. Sinun mielipiteesi varmaan liittyy kaalisoppasi makuun?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    19:26 on faktaa. Sinun mielipiteesi varmaan liittyy kaalisoppasi makuun?

    Kaalisoppakin varmaan toimii paremmin koronan ehkäisyssä, kun nuo geenipiikit.

    Äänestä

Tää korona on ihan hirveä kusetus, vetää vertoja kuuden miljoonan hävitykseen ….

Äänestä

Korona tuntuu olevan rokotettujen tauti. Itsellä ei yhtään piikkiä ja edelleenkään ei ole tarttunut.

Äänestä
  • Ei minullakaan koronaa vaikka en ole piikkejä ottanut, mutta meidän tutuilla ja kavereilla on rokotteet otettu ja niillä lähes jokaisella on ollut korona hmmmmm... Minusta tuntuu näillä näkymin että tuo piikitys vain huonontaa elimistöä ja tarttuu juurikin rokotettuihin.
    Näin ainakin mitä minä tiedän n. 50 ihmisen tuttavapiiristä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei minullakaan koronaa vaikka en ole piikkejä ottanut, mutta meidän tutuilla ja kavereilla on rokotteet otettu ja niillä lähes jokaisella on ollut korona hmmmmm... Minusta tuntuu näillä näkymin että tuo piikitys vain huonontaa elimistöä ja tarttuu juurikin rokotettuihin.
    Näin ainakin mitä minä tiedän n. 50 ihmisen tuttavapiiristä.

    Sama huomio täälläkin!

    Onkohan tässä rokotteessa jokin kusetus??

    Äänestä

  • Kyllähän sitä piikkiä nimenomaan alussa mainostettiin sillä, että se estää saamasta tartuntaa ja tartuttamasta muita. Onko piikki tuhonnut sun muistin vai onko se vain valikoiva?

    Äänestä

En ole tähän mennessä sairastanut koronaa kertaakaan.
Rokotuksia 0.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

otsikko kertoo kaiken

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu