-Antaa haastatteluja Putinista/Venäjästä/Ukrainasta mm; NewYorkTimes, Dagens Nyheter, The Sunday Times (brit.), Washington Post jne.
(Analysoi Putinin muuttuneen yms.)
-Suomi on tarjoutunut lähettämään aseita ja sotilaallista tukea Ukrainalle.
-Lähti Amerikkaan äkkilennolla (Tapaamaan Paidenia, antoi haastatteluja jotka kyseenalaisia)
-Vanha sananlasku jo sanoo: jos kumartaa toiseen suuntaan, pyllistää toiseen suuntaan. Suomi ei kuulu Natoon, eikä Natoon liitytä tuosta noin vain.
-Suomi on ottanut sotilaallisia askelia Venäjää vastaan, puolueettomuuden sijaan. Suomella pitäisi olla hyvät välit Venäjään, mutta Salea kiinnostaa muut asiat.
”Minä eikä Suomen kansa pelätä mitään”
Sauli Niinistö Amerikkalaislehdessä
”Minä olen tehnyt aloitteen - soitan huomenna Vladimir Putinille”
Sauli (5 päivää sitten)
Ei muuta.
Miksi presidenttimme Sauli
6
175
Vastaukset
- Anonyymi
Koska naapuri hyökkäsi toiseen maahan.
Ei mulla muuta, jatkaa.Kun me maallikot emme tiedä todellisista tapahtumista syistä emmekä seurauksista paskaakaan, niin kannattaisi olla puuttumatta mitä ”naapurimaa” tekee Ukrainassa.
Eikä varsinkaan lähteä henkilökohtaisesti analysoimaan naapurimaan johtoa. Sauli ei pyllistä muille kuin Suomen kansalle!- Anonyymi
Perhosvaikutus kirjoitti:
Kun me maallikot emme tiedä todellisista tapahtumista syistä emmekä seurauksista paskaakaan, niin kannattaisi olla puuttumatta mitä ”naapurimaa” tekee Ukrainassa.
Eikä varsinkaan lähteä henkilökohtaisesti analysoimaan naapurimaan johtoa. Sauli ei pyllistä muille kuin Suomen kansalle!Sauli ei ole maalikko. ja kuuluu hänen tehtäviinsä tuo.
Ja mitä se naapurille kuuluu mitä me puuhataan. Anonyymi kirjoitti:
Sauli ei ole maalikko. ja kuuluu hänen tehtäviinsä tuo.
Ja mitä se naapurille kuuluu mitä me puuhataan.Presidentin tehtävät:
-Käydä neuvotteluja valtion johtajien/hallinnon kesken
-Hyväksyä tai hylätä lakimuutoksia
-Armahtaa tuomioita
-Puollustusvoimien ylinjohtaja
Jne.
Suomen perustuslaissa säädetyt presidentit tehtävät:
https://www.presidentti.fi/presidentin-toimi/tehtavat/
Presidentin tehtäviin ei kuulu haastatteluiden jakaminen KV-medioissa. Ministeri ilmoittaa merkittävät päätökset virastoihin, neuvostoihin jne.
- Anonyymi
Tässä on nyt kansainväliset voimat liikkeellä. Yhdessä haemme Putinia holhoukseen.
- Anonyymi
Sale on kärpäsen paska Putiniin verraten.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1782638Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482397Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1031100- 64911
- 65869
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait229771Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20770Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka276747Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698
