Uusi kaupunginjohtaja

Anonyymi

Kuulin, että Antti Rinne olisi ehdolla? Eiköhän ole jo eläke ikäinen, toivottavasti löytyy muitakin ehdokkaita.
Mikä on sukulaisuus Juhani Rinteen kanssa?

8

956

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toivottavasti tätä punikki säätäjää ei valita tänne sekoittamaan Lohjan asioita!

    • Anonyymi

      On poika lähdössä isän murhaa tekemään. Älkää vaan sitä huutajaa valitko. Rosvoaa kaupungin rahat.

    • Anonyymi

      Tämä on mielenkiintoinen juttu, Rinne kaipunginjohtajaksi ja Räsänen eduskuntaan. Toivottavasti järki pysyy päättäjillä ja löytyy ihan oikea pätevä johtaja. En tiedä mistä kuprusta puhutaan, mutta jotain taloudellisia epäselvyyksiä löytyy Rinteen menneisyydestä, ne olisi nyt hyvä tuoda esiin, jos niitä on.

    • Anonyymi

      Onneksi tuota poliittista broileria ei valittu! Olisi ollut meidän tuho!

    • Anonyymi

      Lohja on saanut luotettavan ja rehellisen johtajan jollaista juuri tarvitsemme, oikein hyvä niin.

    • Anonyymi

      S-ryhmän vaikutusvalta vahvistuu entisestään Lohjalla tämän nimityksen myötä.
      Taitaa pukata pian hotellia ym. paraatipaikalle.

    • Anonyymi

      Onneksi ei valittu Rinnettä. Saa nähdä millainen mies uusi johtaja on, mutta varmasti parempi kuin Rinne. Koko juttu alkoi haista, kun Räsäselle povattiin eduskuntapaikkaa ja Rinteelle kaupungin johtajuutta. Haisi myös nepotismille, onneksi joillakin oli järki päässä.
      Räsänen on melkoinen vouhottaja, taloustaidot ovat nollan luokkaa. Suuria suunnitelmia, mutta millä rahalla ne toteutetaan on jäänyt epäselväksi.
      Rinteen "rehellisyys" on varmaan kaikkien tiedossa; meni jossain vaiheessa omat toisten rahat sekaisi, sellaisia asiaoita ei saisi unohtaa, vaikka kuinka on puoluetoveri.

      • Anonyymi

        Onnea Lohja! Vältitte todellisen katastrofin tulon kaupunginjohtajaksi.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      294
      4791
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      135
      3076
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      53
      2995
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1551
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1252
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1199
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      7
      1026
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      1001
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      989
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      981
    Aihe