Halla-Aho mitä vitt....

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/9e453fca-e382-433b-bd77-77a9f5f432d8
"Suomi voisi tilata sotamateriaalia ja lahjoittaa sen Ukrainaan"

Onko Halla-Aho ihan sekaisin , täytyy myöntää että persuna olen kyllä ihan eri linjoilla.

Älykkäältä mieheltä melkoisen tyhmä veto, en ymmärrä
266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kannattaisi vetää ehkä hieman matalampaa profiilia varsinkin kun tämä NATO keskustelukin saattaa johtaa.... ties mihin!

Äänestä

VilleNiinistö on aivan pelle. Katsoin tuota ohjelmaa vinkistäsi. Jussi Halla-aho on vaan fiksu ukko! Nämä muut inisijät yrittää roikkua hihoissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/9e453fca-e382-433b-bd77-77a9f5f432d8
"Suomi voisi tilata sotamateriaalia ja lahjoittaa sen Ukrainaan"

Onko Halla-Aho ihan sekaisin , täytyy myöntää että persuna olen kyllä ihan eri linjoilla.

Älykkäältä mieheltä melkoisen tyhmä veto, en ymmärrä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu