Tiedättehän sen hupiukon joka riehuu tuossa radanvarren kävelytin paikkeilla. Tänään huusi naama punaisena kun istahdimme heinäpaalujen päälle ottamaan aurinkoa, jotka ovat laitettu metsän eläimille. Paalut ovat tien penkalla, ei siis pellolla. Syytti että ollemme kävelleet pellolla, joka ei pidä paikkaansa. Kehuin häntä, että on jo kuuluisa tällä kylällä. Uhkasi myös poliiseilla. Pitääkö olla huolissaan?
Hupiukko taas raivos
7
2185
Vastaukset
- Anonyymi
Meillä on täällä Itä-Helsinki 94 Kerostalojen piha piiri hupi akka ollut vuosia.Eläkeläinen nyt lähempänä 90vuotta kuin 80v. Viime kesä raivosi kiroili kerrostalo piha rapuunsa edessä: Kuka roskiksesta roskat heitänyt mahan.Rivoja sanoja suuta.Huomioimatta varikset,lokit,oravat, rotat etsii ravintoa.Pari vikkoa sitten loska säällä rolatorinsa kanssa käveli ohi ja raivosi kun mistään apua ei saa kauppan,Jotuu kaupassa käydä!Jos otaisi ilmaislehdet vastaan moneen kertaan siellä ilmotukset ilmasista kauppa avuista koko korona aika.Mutta hienot ihmiset ei lue kulemma ilmaslehtiä ja käyvät vain Kontulan ostoskeskus KKK -kaupassa.Joten joka lähiö,pihat Vuokra- kerrostalojen tai kylät , kaupungit on noita Hupi ukkoja ja akkoja !
- Anonyymi
Missä museossa tää on tapahtunut?
- Anonyymi
Alikartanolla tää on nähty. Pelottava tapaus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alikartanolla tää on nähty. Pelottava tapaus.
Mäntsälän urkupojan kyseenalaiset touhut lakastu maton alle. Kiva varmaan heille jotka ovat joutuneet kärsimään tämän "ihmelapsen" tempauksista.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2609077IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3126299Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661380Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61311- 1091111
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.791005Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut61889Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43788MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311708Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23696