Yleensä en tee samaa mokaa toiseen kertaan

🤔📷🕶️ Tässä jo jossakin eiemmin kirjoittamani kameramoka. Kävipä kerran niiden kanssa sellainen moka, ettei heti unohdu. Pienellä paikkakunnalla missä on yksi katu ja sen varrella oli alko, ei voinut olla huomaamatta kuka milloinkin kaupassa kävi. Musiikinopettajakin kävi kaupassa tyhjän viulukotelon kanssa, johon laittoi ostamansa juomat ettei paljastuisi. No minut sitten laitettiin kerran suvun kihlajaisiin ostamaan virvokkeita. Eikös kaupan edessä ollut jonoa, kun oli tulossa juhlapyhä.

Jo se punastutti, kun myyjä kysyi mihin tarvitsen niin monta pulloa viiniä (ei tiennyt, etten edes moisia juomia käytä). Jotenkin onnistuin seinien vierustoja pitkin pakenemaan kotiin lastini kanssa. Pahin tuli sitten seuraavana arkipäivänä, kun paikkakunnan uutiset kopsahti postilaatikkoon. Siinä olin sitten etusivulla jonottamassa alkon edustalla. Kuvatekstissä viitattiin janoisiin asiakkaisiin. Olin ainoa, jonka kasvot näkyivät. Muut olivat huomanneet valokuvauksen ja olivat siksi selin kuvaajaan.

Vieläkin, kun näen kameran jossakin, niin käännän kasvoni muualle ja yritän poistua paikalta mahdollisimman pian.

1

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Valokuvista tuli mieleen facen profiiliin laittamani selfie. Se oli otettu kampaajan jälkeen ja mua nauratti silloin kun mietin, että ehkäpä kaipaamani mies pks sitä kuvaa kurkkaa joskus 😍. Olin niin tohkeissani kuvaa ottaessani, että lukulasitkin olivat unohtuneet päähän 🤓 taidan olla yhtä hassun näköinen katsoessani häntä ilr.

      Hyvää Yötä lukijalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaksi tyttöä putosi

      Minkä takia ne tytöt katolle oli kiivenny?
      Helsinki
      100
      3447
    2. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      41
      3153
    3. Mitä haluaisit tänään sanoa kaivatullesi?

      Onko sydämelläsi jotain?
      Ikävä
      220
      2709
    4. Kukapa se Ämmän Kievarissa yöllä riehui?

      En ole utelias, mutta haluaisin tietää, kuka riehui Ämmän Kievarissa viime yönä?
      Suomussalmi
      38
      2289
    5. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      35
      1626
    6. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      24
      1456
    7. Salilla oli toissapäivänä söpö tumma

      Nuori nainen, joka katseli mua. Hymyili kun nähtiin kaupan ovella sen jälkeen
      Ikävä
      41
      1446
    8. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      14
      1341
    9. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      13
      1279
    10. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      22
      1261
    Aihe