Tyrmistyttävää Alkon (netti)palvelua

Anonyymi

Meninpä eilen paikalliseen Alkoon. Olen edullisten hanapunaviinien ystävä. Halusin ostaa 3l pakkauksen Curious-punaviiniä. Sitä ei ollut, nimekekin oli hyllynreunasta poistettu. Joten ostinpa lähinnä vastaavaa, eli Curvos 2020 3l. Iltasella yritin avata pakkausta, mutta se ei onnistunut, lyhyesti kerrottuna hanaa ei saanut kiskottua pahvipakkauksessa olevaa aukkoon! Oli pakko repiä pussi pakkauksesta ja tarjoilla viiniä vieraalleni varsin proosallisesti suoraan paljaan pussin hanasta. - No, tänään otin taas lasillisen samasta pussista. Suu täyttyi sakasta, yök!, ja lasin reuna jäi täyteen sakkaa! - Jo eilen laitoin valitusta Alkon sivulle koskien pakkauksesta. Koska en ole kirjautunut eikä siellä ollut erillistä Valitus-osastoa, laitoin valituksen johonkin Toiveet- osastolle, johon aluksi laitoin toiveen Curious-viinistä ja sen jälkeen valituksen. Kopsasin valituksen vielä johonkin muualle samalla sivustolla. - Tänään, sakkaa suussani, löysin Alkon sivulta paikan, johon voin laittaa valituksen. Mutta kun olin laittamassa kuvaa sakkaisesta viinilasista, Humps! - yhteys sivustolle katkesi ja kaikki kirjoittamani hävisi äkkiä johonkin bittiavaruuteen, kuten tavataan sanoa! Nyt päätin soittaa Alkoon! Siellä vastaajatyttönen ei löytänyt mistään edellisen päivän viestejäni, koska "ovat ilmeisesti menneet tuotepalveluosastolle, jonne hänellä ei ollut pääsyä!! Sanoin, että halusin valittaa Curvos-viinin pakkauksesta ja laadusta (sakan takia). Tyttönen sanoi, että ainoa mitä hän saattoi tehdä, oli LÄHETTÄÄ TIETOA ASIASTA PAIKALLISEEN ALKOON! Haloo! Sanoin, etten soita saadakseni korvauksia, vaan saadakseni laatuvikaisen viinin pois myynnistä, etteivät muut asiakkaat pety kuten minä!! Tämä oli tytön mielestä mahdotonta, eli valittaminen mahdotonta!!! Voi Kiesus, näillä viinin hinnoilla, kyllä on ihme, ettei Alkon nettisivuston tai puhelimen kautta annettua valitusta noteerata tai edes vastaanoteta! Viinit ruokakauppoihin, vaadin minä! Toimimattoman ja välinpitämättömän asiakaspalvelun (myyjät paikan päällä liikkeissä ovat ok) ja helvetinmoisen ylihinnoittelun takia laadusta piittaamatta, Alkon monopolin aika on nyt ohi!!! Viinit ruokakauppoihin, ja heti! Ruokakaupoissahalutaan huolehtia myytävien tuotteiden laadusta!

3

960

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitäs ostat halpispaskaa. Itse ole saannut Alkosta hyvää palvelua. Taannoin tilasin Alkon verkkokaupasta Octomore 10 years single malt viskiä. Pari päivää ja kävin pokkaamassa putelin paikallisesta Alkosta. Viinakaupan täti säteili iloisesti ja taputti selkääni ottaessani lähetyksen vastaani. Eli palvelu pelaa. Ja niin, kannattaa opiskella tietotekniikkaa,se auttaa.

      • Anonyymi

        Ok, just todensit sen mitä halusin tuoda esille! Kiitos! Eli todensit sen, että SUOMALAISILLE, jotka ostavat alkoholia, mutta eivät ole RIKKAITA, myydään passssskaa! Ja suht hyvät viinit, esim. Curious, vedetään myynnistä, koska Curvos on halpapaska, joka tuottaa voittoa, kenelle? Ei ainakaan meille, jotka ollaan lainkuuliaisia, mutta emme rikkaita. Vittu, miten paskaa!


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45159
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      121
      25963
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      323
      15654
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      163
      10782
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9311
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7923
    9. Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      242
      6814
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      221
      6476
    Aihe