Tyrmistyttävää Alkon (netti)palvelua

Anonyymi

Meninpä eilen paikalliseen Alkoon. Olen edullisten hanapunaviinien ystävä. Halusin ostaa 3l pakkauksen Curious-punaviiniä. Sitä ei ollut, nimekekin oli hyllynreunasta poistettu. Joten ostinpa lähinnä vastaavaa, eli Curvos 2020 3l. Iltasella yritin avata pakkausta, mutta se ei onnistunut, lyhyesti kerrottuna hanaa ei saanut kiskottua pahvipakkauksessa olevaa aukkoon! Oli pakko repiä pussi pakkauksesta ja tarjoilla viiniä vieraalleni varsin proosallisesti suoraan paljaan pussin hanasta. - No, tänään otin taas lasillisen samasta pussista. Suu täyttyi sakasta, yök!, ja lasin reuna jäi täyteen sakkaa! - Jo eilen laitoin valitusta Alkon sivulle koskien pakkauksesta. Koska en ole kirjautunut eikä siellä ollut erillistä Valitus-osastoa, laitoin valituksen johonkin Toiveet- osastolle, johon aluksi laitoin toiveen Curious-viinistä ja sen jälkeen valituksen. Kopsasin valituksen vielä johonkin muualle samalla sivustolla. - Tänään, sakkaa suussani, löysin Alkon sivulta paikan, johon voin laittaa valituksen. Mutta kun olin laittamassa kuvaa sakkaisesta viinilasista, Humps! - yhteys sivustolle katkesi ja kaikki kirjoittamani hävisi äkkiä johonkin bittiavaruuteen, kuten tavataan sanoa! Nyt päätin soittaa Alkoon! Siellä vastaajatyttönen ei löytänyt mistään edellisen päivän viestejäni, koska "ovat ilmeisesti menneet tuotepalveluosastolle, jonne hänellä ei ollut pääsyä!! Sanoin, että halusin valittaa Curvos-viinin pakkauksesta ja laadusta (sakan takia). Tyttönen sanoi, että ainoa mitä hän saattoi tehdä, oli LÄHETTÄÄ TIETOA ASIASTA PAIKALLISEEN ALKOON! Haloo! Sanoin, etten soita saadakseni korvauksia, vaan saadakseni laatuvikaisen viinin pois myynnistä, etteivät muut asiakkaat pety kuten minä!! Tämä oli tytön mielestä mahdotonta, eli valittaminen mahdotonta!!! Voi Kiesus, näillä viinin hinnoilla, kyllä on ihme, ettei Alkon nettisivuston tai puhelimen kautta annettua valitusta noteerata tai edes vastaanoteta! Viinit ruokakauppoihin, vaadin minä! Toimimattoman ja välinpitämättömän asiakaspalvelun (myyjät paikan päällä liikkeissä ovat ok) ja helvetinmoisen ylihinnoittelun takia laadusta piittaamatta, Alkon monopolin aika on nyt ohi!!! Viinit ruokakauppoihin, ja heti! Ruokakaupoissahalutaan huolehtia myytävien tuotteiden laadusta!

3

934

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitäs ostat halpispaskaa. Itse ole saannut Alkosta hyvää palvelua. Taannoin tilasin Alkon verkkokaupasta Octomore 10 years single malt viskiä. Pari päivää ja kävin pokkaamassa putelin paikallisesta Alkosta. Viinakaupan täti säteili iloisesti ja taputti selkääni ottaessani lähetyksen vastaani. Eli palvelu pelaa. Ja niin, kannattaa opiskella tietotekniikkaa,se auttaa.

      • Anonyymi

        Ok, just todensit sen mitä halusin tuoda esille! Kiitos! Eli todensit sen, että SUOMALAISILLE, jotka ostavat alkoholia, mutta eivät ole RIKKAITA, myydään passssskaa! Ja suht hyvät viinit, esim. Curious, vedetään myynnistä, koska Curvos on halpapaska, joka tuottaa voittoa, kenelle? Ei ainakaan meille, jotka ollaan lainkuuliaisia, mutta emme rikkaita. Vittu, miten paskaa!


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      85
      4950
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      93
      2553
    3. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      41
      2536
    4. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      197
      2361
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      133
      1929
    6. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      24
      1851
    7. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      178
      1560
    8. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      16
      1461
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      350
      1251
    10. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      5
      1169
    Aihe