Tyrmistyttävää Alkon (netti)palvelua

Anonyymi

Meninpä eilen paikalliseen Alkoon. Olen edullisten hanapunaviinien ystävä. Halusin ostaa 3l pakkauksen Curious-punaviiniä. Sitä ei ollut, nimekekin oli hyllynreunasta poistettu. Joten ostinpa lähinnä vastaavaa, eli Curvos 2020 3l. Iltasella yritin avata pakkausta, mutta se ei onnistunut, lyhyesti kerrottuna hanaa ei saanut kiskottua pahvipakkauksessa olevaa aukkoon! Oli pakko repiä pussi pakkauksesta ja tarjoilla viiniä vieraalleni varsin proosallisesti suoraan paljaan pussin hanasta. - No, tänään otin taas lasillisen samasta pussista. Suu täyttyi sakasta, yök!, ja lasin reuna jäi täyteen sakkaa! - Jo eilen laitoin valitusta Alkon sivulle koskien pakkauksesta. Koska en ole kirjautunut eikä siellä ollut erillistä Valitus-osastoa, laitoin valituksen johonkin Toiveet- osastolle, johon aluksi laitoin toiveen Curious-viinistä ja sen jälkeen valituksen. Kopsasin valituksen vielä johonkin muualle samalla sivustolla. - Tänään, sakkaa suussani, löysin Alkon sivulta paikan, johon voin laittaa valituksen. Mutta kun olin laittamassa kuvaa sakkaisesta viinilasista, Humps! - yhteys sivustolle katkesi ja kaikki kirjoittamani hävisi äkkiä johonkin bittiavaruuteen, kuten tavataan sanoa! Nyt päätin soittaa Alkoon! Siellä vastaajatyttönen ei löytänyt mistään edellisen päivän viestejäni, koska "ovat ilmeisesti menneet tuotepalveluosastolle, jonne hänellä ei ollut pääsyä!! Sanoin, että halusin valittaa Curvos-viinin pakkauksesta ja laadusta (sakan takia). Tyttönen sanoi, että ainoa mitä hän saattoi tehdä, oli LÄHETTÄÄ TIETOA ASIASTA PAIKALLISEEN ALKOON! Haloo! Sanoin, etten soita saadakseni korvauksia, vaan saadakseni laatuvikaisen viinin pois myynnistä, etteivät muut asiakkaat pety kuten minä!! Tämä oli tytön mielestä mahdotonta, eli valittaminen mahdotonta!!! Voi Kiesus, näillä viinin hinnoilla, kyllä on ihme, ettei Alkon nettisivuston tai puhelimen kautta annettua valitusta noteerata tai edes vastaanoteta! Viinit ruokakauppoihin, vaadin minä! Toimimattoman ja välinpitämättömän asiakaspalvelun (myyjät paikan päällä liikkeissä ovat ok) ja helvetinmoisen ylihinnoittelun takia laadusta piittaamatta, Alkon monopolin aika on nyt ohi!!! Viinit ruokakauppoihin, ja heti! Ruokakaupoissahalutaan huolehtia myytävien tuotteiden laadusta!

3

921

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitäs ostat halpispaskaa. Itse ole saannut Alkosta hyvää palvelua. Taannoin tilasin Alkon verkkokaupasta Octomore 10 years single malt viskiä. Pari päivää ja kävin pokkaamassa putelin paikallisesta Alkosta. Viinakaupan täti säteili iloisesti ja taputti selkääni ottaessani lähetyksen vastaani. Eli palvelu pelaa. Ja niin, kannattaa opiskella tietotekniikkaa,se auttaa.

      • Anonyymi

        Ok, just todensit sen mitä halusin tuoda esille! Kiitos! Eli todensit sen, että SUOMALAISILLE, jotka ostavat alkoholia, mutta eivät ole RIKKAITA, myydään passssskaa! Ja suht hyvät viinit, esim. Curious, vedetään myynnistä, koska Curvos on halpapaska, joka tuottaa voittoa, kenelle? Ei ainakaan meille, jotka ollaan lainkuuliaisia, mutta emme rikkaita. Vittu, miten paskaa!


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4527
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      383
      1316
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1052
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1042
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      940
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      901
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      862
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      856
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      826
    Aihe