Täytyy tänne todeta, että PrimeTime Ähtäri on aivan mahtava sivu Sepon ansiosta. Hän kirjoittaa älykkäästi, rehellisesti ja vaihtelevasti Ähtärin asioist. Ei jää jauhamaan samaa sontaa niinkuin joillain on tapana. Menkääs kiiruusti lukemaan ja peukuttamaan.
PrimeTime Ähtäri
Anonyymi
8119477
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 81
Vanhimmat
Olet kyllä oikeassa. Seppo saiasi olla enemmänkin esillä ja muissakin medioissa. Hän esittää asioita niin helppotajuisesti ja monialaisesti, että niitä hänen mielipiteitään odottaa koko ajan into piukalla. Lisää Seppoa!
Kyllä näin on. Meidän perheen 3 -vuotias on armoton Seppo fani. Pitäisi alkaa tekemään lapsille Seppo fanituotteita.....
Ihan sama meillä. Ipanat vaatii aina nukkumaan käydessä luettavaksi Seppo-sedän satuja.
Kyllä se niin on, että totuus tulee lasten suusta.
Pikkukakkosessa voisi olla Seppo-sedän satuhetki.....
Kyllä niitä Sepon satuja katselisi mielellään tälläinen vähän varttuneempikin naisihminen.
Visala
Seppo on taitava kirjoittaja ja hänen tekstissään älykkyys näkyy. Hän ei sorru monen muun tavalla yhden asian toistelemiseen, vaan aina löytyy uusia aiheita, kuten nuo laituritkin. Nyt on kaksi laituria käsitelty aivan valtakunnan tasolla, joten jännityksellä odotan, mikä laituri pääsee seuraavaksi esille.
Jostain kaukaisuudesta tulee mieleen Pellonpään alueen Ouluveden ranta, johon joku oli pykännyt laiturin ihan omaa käyttöään ajatellen. Olikohan silloin kyseessä Sepon laituri, johon kohdistunut mielenkiinto on saanut aikaan herätteen laiturien lainmukaisuudesta?
Lisää Seppoa!
Seppo kirjoittaa paljon paremmin kuin Ähtärin änkyrä. Siihen ei kyllä paljoa tarvita.
Seppo ei ryyppää. Muistaa mitä sanoo
Muuta ei sitten muistakaan. Samaa paskaa jauhaa vuodesta toiseen. Mutta hyvin jauhaa!
Paljon melua tyhjästä.
Lokamyllyt jauhaa, Sepon omenat jo mätiä
Ilmeisesti Seppo suorastaan JUO!
Seppo kirjoittaa asioista suoraan toiset nuolee eliitin persettä ja vaikenee.
Voisiko joku kertoa minulle mikä on Ähtärissä eliitti?
Ähtärissäkö eliittiä? 😂
No ompas melko ankea eliitti, koska Eliitti tarkoittaa valiojoukkoa, parhaimmistoa, hienostoa tai ylintä valtaa käyttävää joukkoa. Empä olisi Ovensuusta uskonut. Kyllä te muut Ähtäriläiset olette sitten todella surkeita.
Sanoopi Ähtärin änkyrä.
Pirun hyvä kun Karpon veljekset tuo koko ajan esille asioitten taustoja ja hyvää kritiikkiä , tätä ei ole koskaan nähty ähtärissä ennen ja se järkyttää vallanpitäjiä enään ei mene heidän hunajakuorrutetut jutut läpi. Halkoniemi juttu oli vallan mainio ja viime viikonloppuna klupi , lisää vaan tällästä, hyvin harva lukee kaupungin kokousten esityslistoja eikä tiedä taustoja. laituri jutussahan on kyse uhittelusta sillä sen selviminen vie vielä vuosia, tuota ei avi pysty ratkaisemaan. Oikeastaan primetime olisi aikoja sitten kuollut palsta, mutta nasevat aloitukset kiinnostaa kovasti lukijoita ja pistää miettimään onko päättjät aina oikeassa jaa niinhän siinä kävi etteivät ole.
Eiku aamupäivän oli vatta ruikulla niin ei ehtiny kirjotella. Piti nääs vääntää eliitti kakkaa.
Jaa eliitti Sepon?
Vai Eliitti Ollin?
Tai ehkäpä Eliitti mummun?
Voisko Eliitti Seppo vääntää eliittijutun Ähtärin eliitistä PrimeTimeen?
No viime viikon klubi -juttuhan oli Sepolta oikein älykkyyden multihuipentuma.
olihan se siellä mutta ylläri pisti pois se kuumotti liikaa kaikkia
oli hyvä kun toi kiinteistövälittäjälle makssetun 50 000 julki ja kirjakaupiiaalle maksettu huima hinta tarvikkeista ,tukusta olis saanut puolta halvemmalta,oli ne pöytäkirjoissa niitä ei tule luettua kaikkien.
lämpö ön ja veteen siirsivät roskalainoja nyt yhtiö ei saa lainaa mistään v...... mitä tunareita, siitä maksetaan kova hinta lähivuosina,v... hyvä että tuodaan julki kiitos veljeksille
Eikö Vesi ja Lämpö firma ole ihan eri asia...
Hei miksei kukaan ole aikaisemmin tätä keksinyt?
Seposta saataisiin ähtärin virallisille somekanaville täydellinen Ähtäri ambassador!
Nyt Seppo some haltuun 👍🏻
On kyllä upea kirjoittaja. Löytää aina ihan uusia asioita käsittelyyn. Kuten tämä kyseinen eläinpuistoa käsittelevä kirjoitus. Ei toista koskaan itseään, vaan aina uunituore näkökulma asioihin. Oiken odotan, mitä uutta hän seuraavaksi kirjoittaa.
Eliittiä,kepun politrukkeja vituttaa kun joku kirjoittelee heidän aiheuttamista menetyksistä kunnalle.
Jatkuva valittaminen ei tee hyvää valittajalle eikä lähipiirille. Pahimmassa tapauksessa sarjavalittaja uhriutuu ja karkottaa ystävät ympäriltään. Kannattaako aika käyttää marisemiseen vai voisiko tehdä toisin?
Onneksi Karpoille ei käy näin...
Heidän suosionsa vain kasvaa ja kasvaa...
Hieno nähdä kun he kulkevat kylällä, niin kansa antaa sponttaaneja aploodeja (paitsi eliitti)...
On valtava muutos tulossa Ähtärin julkikuvaan kun eläinpuiston sen kiihkeimmät puolustajat tuhosivat, lohdukkeena on kuitenkin tilastot, 98% kunnista tulee toimeen ilman eläinpuistoa miksei Ähtärikin.
Täytyy tänne todeta, että Sepon ansiosta PrimeTime Ähtäri on käytännössä lakannut olemasta. Hän kirjoittaa vain kielteisiä asioita Ähtäristä ja haukkuu kaikkia (paitsi ylistää veljeään). Tosi hienoa toimintaa.
Hän on vain rehellinen...
Hänen mielestään Ahterissa ei ole mitään hyvää.....
Ja sehän on vain ihanaa jos ihailee isoveljeään...
Kyllä taas saadaan nauraa täälä Alavudella kun seuraamme Ahterin eliitin epätoivoista haukkunista niihin jotka ovat koko ajan osanneet laskea mihin tämä johtaa.....
Kun nyt olemme selvästi menossa liitokseen Alavuden kanssa, on meidän pohdittava tulevaisuuttamme.
Tosilähellä sydäntä on Myllymäki ja sen kohtalo tulevaisuudessa.
Edes pieneksi kunnianosoitukseksi kotiseutunsa hyväksi uurastaneelle miehelle ehdotan, että heti alkuunsa muutamme kotikylämme nimeksi Sahimäki.
Kuinka komeana se kalskahtaakaan tulevienkin sukupolvien korviin - Tai pannaan vielä paremmaksi.
-Koko Ähtäri nimetään Sahimäen kapunginosaksi.
Sepipelle
PrimeTimessä hurja sota. Nuorempi Karpo vastaan normaalit ihmiset.
seppo näkyy laittavan eliitin nuoleskelioille luun kurkkuun ..
hyvä Seppo alkaa hyvävelieliitillä simmut aukeamaan.
Monesta tavallisesta nerosta Seppo eroaa siinä, että hännellä on todella sana hallussa ..
Tänäänkin eräs K-puolueen apuri sai kynsilleen kun alkoi Sepon kans sanasille. Väittää että nauttii kun muka pärjää väittelyssä, mutta miten kävi
Seppo sanan säilällä sivaltaa Savolaa
Savolaa suuresti sellainen suivaannuttaa
Sovinto siinä silti saadaan syntymään
Seppo suulle suikkaa Savolaa
Onkohan näin jo käynyt?
Sepon perättyömyydet paljastuneet
PrimeTimessä käydyssä keskustelussa hän hyvin selkeästi kertoo Ähtärin tulevaisuuden.
"ensi vuonna tulee VVM kravattimiehet ne pistää kunnan ensin kriisikunnaksi ja sitten liittävät Alavuteen, siihen loppuu Ähtärin kunnan tarina ja samassa menee koko eläinvankila nurin."
ja jatkoi:
"Savola vie meidät seinäjokeen."
Sitä seurasi:
"Seinäjoella olisi leveämmät hartiat rahoittaa Ähtärin tappiolla pyörivää matkailubisnestä"
Ja edelleen:
"Seinäjokeen Savola vie juuri tuon Ähtärin turistien ostamisen takia, jos ei niitä osteta zoon on mennyttä"
Vielä lopuksi:
Lue tarkasti kuinka sanoin "kravattimiehet vie alavuteen ".
Aivan kuin rokkapäivillä, Karpo nöyryytti ääliöitä .
Eliitti luuserit syövät nyt nappeja ja juovat sidukkaa tuskaansa ...
hik hik ..
ai eliittipummit??
Tuo ennustus on hyvää vauhtia toteutumassa.
Kyllä meni ihan juuri niin kuin ennusti.
Kyllä joka pitäjässä täytyy yksi kylähullu olla. Riikku-Heikki on jo niin haalistunut, että on aika kastaa uudeksi kylähulluksi Sahi-Seppo.
Mutta nuo muutama perässähiihtäjä voidaan surutta hoidella pois - yksi torvelo riittää.
Eliitti-Mummukin pysyköön Vaasassa!
Seppo on tehnyt loistavaa työtä on saanut sisäänpäin lämpiävän tunkkaisen hyvävelieliitin hallitseman kyläkunnan Ähtärin oikein kunnolla tuulettumaan.
Nisu yritti tehdä Ähtäristä itselleen oman kuningaskunnan, mutta sitten tuli Karpon veljekset ja niin alkoi Nisun alamäki eikä sille loppua näy kuin käräjäsalissa viimein.
Kyllä ensimmäisenä mummo hyvin puolusti meitä pieniä ihmisiä tuota röyhkeää eliitin rosvolaumaa vastaan,
Mummo on POP!
Sehän on koko suvun päivä kommunikointi kanava
Rehellinen,älykäs🤣🤣🤣
Apuseriffin vakanssi on vaikuttanut häneen niin vzhvzsti, että hän ottaa asian kuin asian vähintään tosissaan. Totuus kaivetaan esille vaikka mummun alushousuista, jos hän sen pään ottaa.
Jaa mummun alapäänkö
Kepuloisia ärsyttää suunnattomasti kun asioista puhutaan suoraan niin kuin ne on.
Meidän vapaustaistelija❤
Superläähättäjän kirjoitukset ovat täyttä soppaa.tuulesta temmattuja harhaisen höpinöitä.
Se on vain niin,että totuus joskus satuttaa.
heippa toiskasta!
Olli on ykkönen, onko sitä noin vaikea myöntää. Neuvoi ihan ilmaiseksi Pikkumiestä ja Nisua, mutta ei eivät ottaneet opikseen.
Kepulaisten tuska on kestävä vielä 30 vuotta.
Veljekset varoittivat kuntapäättäjiä miten kehnosti kunnan käy, kepulaiset,sossut,kokkareet eivät uskoneet vaan antoivat salaa rahaa zoolle ja hotellille, koko kunta olisi pelastunut jos zoo konkurssiin vuonna 2020, se oli jo silloin maksukyvytön. Kuntapäättäjien Luupäisyydestä maksetaan nyt kovaa hintaa ja kauan.
Erittäin hyvin Seppo ennusti tuolla edellä.
Tuo on totfa!
Kyllä Seppo on niiin viisas , että onko tuollainen enää edes mahdollista ?
Ja komeakin hän on . Minulla ainakin alkaa pöpöttämään aina kun hänet nään .
Kyllähän asia on niin , että tämä apulaisheriffi on lopullisesti nolannut itsensä primessä ja samaa rataa menee mm.savenvalaja.
höpöhöpö juttuja sulla
Onneksi ei käynyt kokonaan koulua tämä järjen jättiläinen.
On kyllä päteviä kavereita veljekset saamaan kepu päättäjät kiipeliin, niin sitä on toivottu jo 50 vuotta vihdoin se tapahtui kun oikeat miehet astu peliin.
On ne kyllä tosi mahtavia. 2000-luvun alkupuolella alkoivat tekemään töitä kaataakseen eläinpuiston ja koko kaupungin. On niillä kyllä "todella terve" asennoituminen kotikuntansa pärjäämiseen.
Sheriffit ovat Ähtärille aivan kuin Idi Amin oli Ugandalle.
Kepu pettää aina !
Myllymäen oraakkeli heittää huiman ennustuksen.