Jatkuvasti kaveeraa musumaiden johtajien kanssa. Viimeinen tempaus oli kutsua 40 000 Syyrialaista musua Ukrainaan taistelemaan pyhää sotaa. Haluavat Ukrainasta ennemmin kalifaatin kuin itsenäisen valtion.
Putin on muslimien ystävä
Anonyymi
791
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ilmeisesti vielä jäitä hattuun niiden syyrialaisten kanssa. Ainakin Jerusalem Post-lehden mukaan syyrialaiset olisivat tulossa Venäjää auttamaan "lähiaikoina" (in the near future).
Kun ottaa huomioon, että 2.4. alkaa muslimien paastokuukausi Ramadan, voi rekrytointi kyllä lykkääntyä senkin ylitse. Joukon varustaminen venäläiseen tapaan riittävällä määrällä votkaa ja kinkkuvoileipiä sekä kenttäkrematoriolla kestää sekin aikansa.
Mitäpä sitten muuta kun kebabit kenttäkrematorioon tirisemään:
https://www.jpost.com/international/article-701597
Viimeisimmässä hybridioperaariossa ennen Ukrainaan hyökkäystä lähettivät irakilaisaallonkin valko-venäjän kautta.
Se mikä torjuttiin, ja jota Haavisto yritti pitää väkisin käynnissä.
Lähi-idän fanaatikoilla ja Putinisteilla on paljon yhteistä.
Venäjä tulee hyökkäämään muslimien kanssa Israeliin ja siellä heidän sota joukkonsa tuhotaan,
Ilmestyskirja kertoo oman aikansa nimillä ja kielellä ketkä ovat hyökkääjä maat.
venäjä väittää puolustavansa oikeita kristillisiä arvoja ja mikäpä olisikaan sen kristilisempää kuin kuskata tuhansia muslimeja tappamaan toisia kristittyjä.
https://www.verkkouutiset.fi/venajan-ortodoksinen-kirkko-pyhittaa-sodankaynnin/#3c8e8f60
Totta, tuossa kyllä tiivistyy venäläisen ortodoksikristillisyyden kirkkan ydin.
Sota ja tappaminen, siviilien murhaaminen ilman mitään omantunnontuskia.
Hieno uskonto hienoilla ihmisillä. Murhaajat tarvitsevat murhaajauskonnon, joka siunaa ja pyhitttää kaiken murhaamisen.