Erään muumimukin tarina

Anonyymi

Ärsyttää ihan sikana, että jotkut on saanut kahvikupin ostamalla tuhansia euroja. Niin kalliita on kalleimmat Muumimukit. No. Minäpä reipastuin raivossani, ja soitin yhdestä melkein tonnin kupista myyjälle, ja pyysin päästä katsomaan sitä. Sovittiin tällit illaksi hänen kotiinsa Tampereella. Se oli muuten kiva näköala. Näki Särkänniemeen suoraan. Esittelin itseni, ja kun tuo kuppi lopulta saapui, pyöritin sitä käsissäni hetken, ja "vahingossa" pudotin sen. Varmistin vielä, että lattia ei ole pehmeää. Esitin hyvin järkyttynyttä, mutta salaa iloitsin, että minun rahoilla et jumalauta juhli.

6

209

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huh. Vakavan oloinen tarina. Oletko myös käynnyt elämä koulun

    • Anonyymi

      Tosi diippii shittii. Nudvessi hudvearaa pedverseesen.

    • Anonyymi

      Olet kyllä oikein ilkeä ihminen ärsyttäähän se, kun toisilla on rahaa, ja toisilla ei. Valtion maksama tasapalkka olisi aika mukavaa. Oma toimeentulo ainaki. Nousisi.

    • Anonyymi

      Eivät ne oikeasti sen arvoisia ole, vaan hinta määräytyy sen mukaan, mitä joku on valmis maksamaan mukista. Ilman keräilyharrastusta ne olisivat tavallisen mukin arvoisia.

    • Anonyymi

      Rikottu esine on ostopäätös.
      Onko kivaa maksaa jo ennestään rikkaalle tyhjästä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      90
      5147
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      53
      4046
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2159
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1817
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1785
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1434
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      27
      1217
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1026
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      981
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      980
    Aihe