Missä kulkee raja

Sadismin ja rakkauden välillä?

Kun vanhan koiran silmät on täynnä kauhua niin onko oikein pitää se hengissä?

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008697585.html
2211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Koiria "pelastetaan" kerrostaloasuntoihin itkemään 10 tuntia yksin joka arkipäivä.
Ei ole rakkautta vaan vankeutta.

Äänestä

minusta tuo koira näytti varsin rauhalliselta

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Sadismin ja rakkauden välillä?

Kun vanhan koiran silmät on täynnä kauhua niin onko oikein pitää se hengissä?

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000008697585.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu