Passi pois ja Ahvenanmalle

Kaikkilta vikisijöiltä sivareilta ja totali kieltäytyjiltä suomen passi pois.


Ja Ahvenanmaasta tehdään sivari landia ja siljat ja viikingit seilaa tästä päivästä etenpäin suoraan ruotsin.

kirvellä ahvenanmaalaisten paatit paskaks niin pysyvt siielä saarella kaikki sivarit

jos ei puolusta maata niin en minä ainakaan puolusta mitään velli huosuja tosi tilantessa.

S pitäisi antaa peruskoulutus minan polkemisessa. että löytty joku toimi tositilantessa
7503
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

vois valkotakkiset käydä hakemassa takasin sinne mistä karkasitkin.

Äänestä
  • puhu

    Äänestä

  • mies............ kirjoitti:

    puhu

    voisi laittaa kaikki yhteiskunnan elätit!!

    Äänestä

Toivon vilpittömästi että parahin "Soturi" olet pelkkä trolli, koska muussa tapauksessa olisi kovin masentavaa ajatella että nykyinen järjestelmä (ja omatkin verorahani sitä kautta)olisi lipsunut jo niin kauas evoluutiosta että elättäisi sinut ja kaltaisesi pelkästään resursseja hukkaavat tilansyöjät. Palkka/ammattiarmeija ei ratkaisisi muodostamaasi ongelmaa, koskaan yksikään täysjärkinen ihminen ei vapaaehtoisesti uskoisi henkeään noin pahasti vajaalahjaisen reppanan käsiin, mutta ehkä Teillä hyvä "Soturi" on edessänne loistava tulevaisuus lemmikkieläinruokateollisuuden raaka-aineena, koska se selvästikin on arvokkain lahja jonka voitte antaa kenellekään. TEE SE JO TÄNÄÄN !

Äänestä

Mahtava idea ottaa kaikilta sivareilta passi pois ja siirtää ne jonnekin Ahvenanmaalle! Siis kaikilta halukkailta. Samalla voisi myöntää Ruotsin kansalaisuuden ja liittyä Bättre Folkiin. Olen aina halunnut luopua Suomen kansalaisuudesta ja muuttaa Ruotsiin. Ahvenanmaa ei kelvanne, koska paikalliset eivät sitä suvaitse. Mainitsemallasi tavalla Suomen kansalaisuus menisi helpoiten.

Palkitkaamme siviilipalvelukseen meno Ruotsin kansalaisuudella. Enpä taida sittenkään mennä sinne armeijaan, jos noin hyvä vaihtoehto olisi tarjolla!

Äänestä
  • nii korjaantuis suomen mätääntyny ilmapiiri hetkessä.

    Äänestä

  • --- kirjoitti:

    nii korjaantuis suomen mätääntyny ilmapiiri hetkessä.

    Mitäs, jos laitettaisiinkin kaikki sotahullut, kiihkonationalistit, rasistit ja muu matalan ÄO:n omaava räkäsakki vaikka sinne Affenanmaalle? Tapelkoot sitten toistensa kanssa, ja saavat muut keskenään toimeentulevat asustella täällä mantereella rauhassa?

    Oikeat suomalaiset voisi mennä sinne sitten harjoittelemaan vaikka kovapanosammuntaa... *Muahahahaa!* Imekää keilat tätä!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Soturi kirjoitti:

Kaikkilta vikisijöiltä sivareilta ja totali kieltäytyjiltä suomen passi pois.


Ja Ahvenanmaasta tehdään sivari landia ja siljat ja viikingit seilaa tästä päivästä etenpäin suoraan ruotsin.

kirvellä ahvenanmaalaisten paatit paskaks niin pysyvt siielä saarella kaikki sivarit

jos ei puolusta maata niin en minä ainakaan puolusta mitään velli huosuja tosi tilantessa.

S pitäisi antaa peruskoulutus minan polkemisessa. että löytty joku toimi tositilantessa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu