Vihaisia ja hysteerisiä ihmisiä huutaa Natoa ja haluaa tappaa Putinin. Valitettavasti nämä ihmiset ei edes tajua miten heitä on manipuloitu tähän tilaan.
Viha ei ole oikea ratkaisu missään tilanteessa, ei edes tässä, vaan se johtaa entistä kauheimpiin asioihin ja sen on maailmanhistoria monesti todistanut.
Jos näille esittää rauhan ajatuksia tai edes vihjaa että länsikin on tässä sopassa mukana pitkin ja limaisin käsin, niin saa paskaa niskaan.
Voi surkeus tätä ihmiskunnan nyky tilaa.
Viha ei ole oikea ratkaisu missään tilanteessa, ei edes tässä, vaan se johtaa entistä kauheimpiin asioihin ja sen on maailmanhistoria monesti todistanut.
Jos näille esittää rauhan ajatuksia tai edes vihjaa että länsikin on tässä sopassa mukana pitkin ja limaisin käsin, niin saa paskaa niskaan.
Voi surkeus tätä ihmiskunnan nyky tilaa.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Zombiarmeijalta ei voi liikoja odottaa. Roskamedialla ja myrkkypiikeillä osaltaan on selvästi lobotoiva vaikutus. Menee kyky ajatella itsenäisesti. Tilalla on aivosumu ja agressiivinen örinä palstoilla.
Natsi-Venäjän on pakko silpoa eurooppalaisia vastasyntyneitä ja heidän äitejään.
Fasisti-Putinia täytyy rakastaa, koska hän toimii niin ihmisrakkaasti.
Venäläiset on harhaisia petoja, jotka näkevät uhkakuvia sielläkin missä niitä vähiten on.
Ehkä heillä on vain huono itsetunto?
En puolustele venäläisiä, mutta en myöskään usko Naton olevan niin viaton, mitä se meille kertoo. Venäläisillä on venäläisten totuus ja syyt sotia, meillä taas Naton totuus ja syyttelyt.
Myös USA/Nato valehtelee yhtä lailla. Ei Irakista löytynyt ydinasetta, vaikka USA sen löytääkseen maahan hyökkäsi.
Kosovon sodassa Nato asettui muslimien puolelle, kun kristityt yrittivät saada takaisin omaa maataan muslimeilta.
Yksi kysymys. Onko Ukraina ansainnut kaiken tämän itsenäisenä valtiona?
Älä viitsi rönsyillä ajatuksilla, kun vastaus on yksiselitteinen.
Mutta tällä kertaa ei nato hyökännyt. Hyökkäys oli Venäjän tarpeita varten.
Voi v*ttu mitä soopaa! Viimeksi luin että MRNA rokote tekee ihmisistä väkivaltaisia.
Kyllä se joka tässä sotaa lietsoo on Putin ja Putinin toimet Ukrainassa ja muualla johtavat vielä niin kamaliin asioihin ettet niitä edes pysty pienessä päässäsi käsittämään.
Kaltaisesi muka-pasifistit ja Putinin hännystelijät ovat aina sitä mieltä, että kaikki paha tulee lännestä ja Putin on joku pyhimys, jota ei saa arvostella. Syyllistätte niitä sodanlietsonnasta, jotka eivät asetu verenhimoisen psykopaatin tueksi tämän aloitettua sodan. Siksi olette samalla lailla osavastuussa Putinin kauheuksista, koska asetatte itsenne hiljaisen hyväksyjän rooliin. Olette sitä porukkaa, joka koulun pihamaalla ei estänyt kiusaajaa vaan katseli hiljaa vierestä, naureskeli uhrille ja pahimmassa tapauksessa osallistui itse kiusaamiseen.
Putinin hännystelijöiden kädet on tahrattu kuolleiden pikkulasten verellä. Sellainen on idolinne Putin.
Putte Possun veripäivät nyt vietetään. Pommitetaan jäähallit ja lasten sairaalat. Narkomaani natsit nimittäin vaanivat kulman takana. Harhainen Putin on vaaraksi venäjälle.
Venäjän parhaaksi olisi vaihtaa johtaja miten onnistuu hän on itsevaltias se täytyy tulla sisältäpäin kansa joutuu nyt kärsimään pitkät,pitkät ajat länsimaiden pakoitteista ,voi olla ,että kolmasmaailmansota tulee ja se on kiitos PUTIN.
Onneksi kommunistitkin ovat käsittäneet asian oikean laidan joten ketään ei tarvitse kyydittää itärajalle.
Ai niin joo! Välillä meinaa tämä länsimedia sekoittaa pään.
Kyllä se on Putin joka on jossain muissa maailmoissa.
Miksi Putin tuntee vihaa?
Me suomalaiset olemme rauhaa rakastava kansa.
Emme me toimi väärin vaan Venäjä toimi väärin kun hyökkäsi Ukrainaan ja alkoi lahdata siviilejä surutta.
Emme me voi tietää milloin Putin haluaa hyökätä suomeen.
Meillä ei ole muuta vaihtoehtoa kuin Nato.
Emme halua jäädä yksin sillon kun Venäjä hyökkää tänne.
Lääkkeet, ne lääkkeet. Keskustellaan sen jälkeen uudelleen.