vai mahtaako ohittaa ?
tähänkö kaikki päättyy?
tähänkö kaikki päättyy?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
monenko aikoihin männöö, vai männöökö ollenkaa ? vai ylihuomennako ?
Unohdit kertoa tämän:
Ohi menee noin viiden miljoonan kilometrin päästä, joka vastaa Maan ja Kuun välistä etäisyyttä 13-kertaisesti.
Hyvällä säkällä törmää moskovan alapuolelle....
Ihmeellistä että ne menee ohi vaikka niitä sinkoilee avaruudessa vaikka kuinka. Joku kerta se kyllä paukahtaa.
onhan sitä niin käynyt, ja muutakin riskiä on , supertulivuoria on merten alla ja päällä, nekin kuplii jatkuvasti.. ikirouda sulaa jne.. hauskinta kun kaikki kerralla tulisi ja samana aikaan ww3 sinkoilisi ohjukset..
Tulisikin älykkäitä avaruusolioita, niin sodat loppuisivat ihmisten väliltä ja voitaisiin keskittyä miehissä tappamaan niitä rauhaa rakastavia.
kyllä kunnollinen asteroidin osuma lopettaa myös sodat.
Nibirusta ei puhu enää kukaan.
Katsopa kaukoputkellasi kuuta, sinne pamahtaa kiviä vähän väliä, pinta täynnä kraatereita :)
No tuo asteroidi ilmeisesti tuli ja meni, huitaisi ohitse.
NASAn asteroidiluotaimella oli pientä hankaluutta, mutta nyt näyttää paremmalta . Jumittanut aurinkopaneeli on saatu avautumaan lähes täyteen laajuuteensa.
https://www.avaruus.fi/uutiset/aurinkokuntaluotaimet/asteroidiluotaimen-jumittunut-aurinkopaneeli-saatiin-avautumaan.html
👍