Karjala ja Petsamo viimeinkin takaisin Suomelle

Kiitos Putin!

Nyt kun Venäjän armeija on kohta tuusattu loppuun viimeistä romu tankkia myöten.
880
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Mihin tarvimme jotakin Petsamoa ja Karjalaa? Liittyykö tämäkin toive vasemmisto-demarien työllistämiskampaniaan? Metsänraivausta 9€/päivä ja telttamajoitus? Asuttaminen sujuisi kaiketi turvapaikanhakijoilla?

Äänestä
  • Esitä sama kysymys Ukrainalle - mihin Ukrainan tarvitsee vaikkapa Krimin aluella?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Esitä sama kysymys Ukrainalle - mihin Ukrainan tarvitsee vaikkapa Krimin aluella?

    Sinähän taidat puhua johtajasi suulla?

    Krim on Ukrainaa - tai oli, kunnes joku varasti sen. Nyt se sama "joku" haluaa varastaa lisää. Ruokahalu kasvaa syödessä, sanoo vanha kansa.

    Ei kuules, ei asioita näin hoideta. Suvereeneilla valtioilla on rajat, joilta vieraat pysykööt poissa, niin ahneina kuin näyttäytyvätkin.

    Ne ahneet ovat valmiita tappamaan viattomia siviileitä, äitejä vauva kohdussaan, lapsia, vanhuksia, joiden jalat eivät enää kanna pakomatkalle lähteäkseen ja niin edelleen loputtomiin. Ne ahneet tulevat väkisin ja kutsumatta koteihin rynkyt käsissään.

    Pahuus on käsittämätöntä. Myös niiden ihmisten pahuus, jotka ovat valmiita puolustamaan hyökkääjää.

    1Äänestä

Älä rienaa. Tuo ukkeli on jo niin vainoharhainen, että odotettavissa on mitä tahansa.

Äänestä
  • Niinhän se Görinkin lupasi Suomelle kaiken takas oikein korkojen kera mutta haaveiks vain jäi. V.44 kun venäläinen alkoi oikein rynnistää ja liittoutuneet toisessa suunnassa, tuli sakuillekin kiire sydämaitaan puolustaan,Leningradinin alue meni jo tammikuussa.
    Eipä taida olla paljon helpompaa tälläkään kertaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niinhän se Görinkin lupasi Suomelle kaiken takas oikein korkojen kera mutta haaveiks vain jäi. V.44 kun venäläinen alkoi oikein rynnistää ja liittoutuneet toisessa suunnassa, tuli sakuillekin kiire sydämaitaan puolustaan,Leningradinin alue meni jo tammikuussa.
    Eipä taida olla paljon helpompaa tälläkään kertaa.

    Juu mutta nyt sen lupauksen antaa Jenkkien Biden, Naton Stolttenberggi ja meidän Stubido. Ja nyt se toteutuu. Itse muutan ainakin sitten Viipuriin.

    Äänestä

Me saadaan Karjala pian. Stubb, Häkkänen ja Valtonen haluavat ja janoavat sotaa pitkän ikävystyttävän rauhankauden jälkeen. Stubb haluaa maahamme myös ydinaseita Natosta. Stubb ja kumppanit suunnittelevat ilmeisimmin taktisten ydinaseiden iskua Moskovaan ja jopa Pietarin alueelle, jolloin joukot päästetään rajan yli Karjalaan ja ohjustuella vallataan alueita.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kiitos Putin!

Nyt kun Venäjän armeija on kohta tuusattu loppuun viimeistä romu tankkia myöten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu