Ruotsista ja Suomesta lisää aseita Ukrainaan

Ei pärjää Venäjän kalusto länsimaisia aseita vastaan.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hyvä.

Äänestä

Venäjä miehittää Gotlannin, pystyy valvomaan Itämeren liikennettä ja Nato aluksia ennen kuin tulevat Leningradiin. Gotlannista helppo heitellä ohjuksia kohti :)

Ahvenanmaa ei vielä kiinnosta koska saaristo rikkonainen ja vaikeakulkuinen.

Liitoutumaton suomi jätetään rauhaan.

Äänestä

Aselahjoituksilla pohjustetaan venäjän hyökkäystä suoneen, jonka natohakemus tulee käynnistämään. Tälläkin palstalla möykkää nato-myönteinen venäjän trolli.

Äänestä
  • Tyhmä putinisti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei pärjää Venäjän kalusto länsimaisia aseita vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu