Meidän kissa lopetettiin vähän aikaa sitten. Ei ollut edes niin vanha (8.v), mutta oli niin sairas ettei kannattnut hoitaa. Tää ei ollu ensimmäinen kerta, kun lopetettiin rakas-kissa. Nyt on jotenkin "tyhjä" olo ja välillä tekee mieli itkeä. Mut sit on myös niitä hetkiä et tuntuis paremmalta vaa unohtaa koko asia, mut silti haluisin vaa muistaa ne hyvät hetket. Tiiän et tästä pääsee yli ajan kanssa mut oisko jotain muita vinkkejä?
Tää on mulle tärkee asia ni jos tiedät jotain tai sulla on kokemusta lemmikin menettämisestä, olisin kiitollinen, jos kerrotte omia kokemuksia.
Kiitos vastanneille!
Lemmikkikissan kuolema
1
111
Vastaukset
- Anonyymi
Otan osaa.
Kokemuksesta tiedän että alussa on vaikeaa. Heti herättyä lemmikin kuolema muistuu mieleen ja surettaa pitkin päivää, vähän väliä.
Elä ainakaan syyllistä itseäsi mistään eläkä jossittele että jos olisit toiminut toisin olisiko sairautta/kuolemaa voinut lykätä.
Vaikka ei huvittaisi nyt yhtään mikään kurjan olon ja takia, mukavassa seurassa, mieluisassa tekemisessä ikävä asia menee pois mielestä pitkäksikin ajaksi ja on parempi olla.
Kun aikaa kuluu, olo helpottuu ja voi muistella ilman ahdistavaa tunnetta niitä ihania yhteisiä hetkiä rakkaan lemmikin kanssa ja olla kiitollinen ja onnellinen niistä.
Voimia sinulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit856020KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3195117Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei482599Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831832Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1091497
seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191402Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393