Venäjällä kova halu liittyä Natoooooooooooon

Venäläis sotilaat haluaisivat Venäjän liittyvän Natoooooon jotta se sotisi Venäjän puolesta Ukrainaa vastaan.

5. artikla pakottaisi Natomaat sotaan Ukrainaa vastaan. :)
363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Venäjän kansan ainut toivo on julistaa sota lännelle ja antautua välittömästi jolloin voittajalla on elatusvelvollisuus.

Äänestä

Onhan se Putin sitä yrittänyt jo useamman kerran mutta yksikään jäsenmaa ei sitä hyväksy, eikä venäjän asearsenaalin ole lähelläkään Naton vaatimustasoa.

Äänestä
  • Kovastippa innokkaasti Nato tutkii Venäjän aseiden komponentteja. :)

    Ilmeisesti haluavat oppia jotain korkeammalle kehitetystä elektroniikasta. :D

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Venäläis sotilaat haluaisivat Venäjän liittyvän Natoooooon jotta se sotisi Venäjän puolesta Ukrainaa vastaan.

5. artikla pakottaisi Natomaat sotaan Ukrainaa vastaan. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu