Haluaisin vastauksen pikemiten

Minua häiritsee, ku riparin talvipäivillä eilen yksi tyttö tuli syömään minua vastapäätä.
Tarkoittaako se että hän oli tykännyt musta.
Onko se eka tykkäämis merkki että haluaisi
Olla minun kaveri. Mut minulla tuli kauhia jännittämis tunne että piti mennä pois.
8165
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Job.31:1 Minä olen tehnyt liiton silmäni kanssa: kuinka voisinkaan katsoa neitosen puoleen!

Äänestä
  • jeesus oli vain miesten kanssa 🤣

    Äänestä

Se halusi nähdä katiskasuusi 🤣

Äänestä

Todellisuudessa ei ollut muita paikkoja ja ei viitsinyt olla niiden pervojen pöydässä.

Äänestä

KR 1933/-38, Hebr. 4:1-16
Varokaamme siis, koska lupaus päästä hänen lepoonsa vielä pysyy varmana,
ettei vain havaittaisi kenenkään teistä jääneen taipaleelle. Sillä hyvä sanoma on julistettu meille niinkuin heillekin; mutta heidän kuulemansa sana ei heitä hyödyttänyt, koska se ei uskossa sulautunut niihin, jotka sen kuulivat. Sillä me pääsemme lepoon, me, jotka tulimme uskoon, niinkuin hän on sanonut: "Ja niin minä vihassani vannoin: 'He eivät pääse minun lepooni'", vaikka hänen tekonsa olivat valmiina maailman perustamisesta asti. Sillä hän on jossakin sanonut seitsemännestä päivästä näin: "Ja Jumala lepäsi seitsemäntenä päivänä kaikista teoistansa"; Ja tässä taas: "He eivät pääse minun lepooni."
Koska siis varmana pysyy, että muutamat pääsevät siihen, ja ne, joille hyvä sanoma ensin julistettiin, eivät päässeet siihen tottelemattomuuden tähden, niin hän taas määrää päivän, "tämän päivän", sanomalla Daavidin kautta niin pitkän ajan jälkeen, niinkuin ennen on sanottu: "Tänä päivänä, jos te kuulette hänen äänensä, älkää paaduttako sydämiänne." Sillä jos Joosua olisi saattanut heidät lepoon, niin hän ei puhuisi toisesta, senjälkeisestä päivästä. Niin on Jumalan kansalle sapatinlepo varmasti tuleva. Sillä joka on päässyt hänen lepoonsa, on saanut levon teoistaan, hänkin, niinkuin Jumala omista teoistansa. Ahkeroikaamme siis päästä siihen lepoon, ettei kukaan lankeaisi seuraamaan samaa tottelemattomuuden esimerkkiä.
Sillä Jumalan sana on elävä ja voimallinen ja terävämpi kuin mikään kaksiteräinen miekka ja tunkee lävitse, kunnes se erottaa sielun ja hengen, nivelet sekä ytimet, ja on sydämen ajatusten ja aivoitusten tuomitsija; eikä mikään luotu ole hänelle näkymätön, vaan kaikki on alastonta ja paljastettua hänen silmäinsä edessä, jolle meidän on tehtävä tili. Kun meillä siis on suuri ylimmäinen pappi, läpi taivasten kulkenut, Jeesus, Jumalan Poika, niin pitäkäämme kiinni tunnustuksesta.
Sillä ei meillä ole sellainen ylimmäinen pappi, joka ei voi sääliä meidän heikkouksiamme, vaan joka on ollut kaikessa kiusattu samalla lailla kuin mekin, kuitenkin ilman syntiä. Käykäämme sentähden uskalluksella armon istuimen eteen, että saisimme laupeuden ja löytäisimme armon, avuksemme oikeaan aikaan.
Ja kuuntele mitä Raimo Rahnasto asioista sanoo juuri sinulle.
https://www.youtube.com/watch?v=jx_ZALOP2pI

Äänestä

Hänellä oli kova nälkä ja huomasi siinä vapaan paikan joten älä kuvitte mitään sellaisia vaan keskity siihen mitä siellä opetetaan.

Äänestä

> Minua häiritsee, ku riparin talvipäivillä eilen yksi tyttö tuli syömään minua vastapäätä. Tarkoittaako se että hän oli tykännyt musta.

Ei todennäköisesti ainakaan inhonnut. :)

Ei kannata alkaa liikaa tulkitsemaan ja arvailemaan. Parempi vaikka jutella rennosti.

Äänestä

Ps.95:7-11 Sillä hän on meidän Jumalamme, ja me olemme kansa, jota hän paimentaa, lauma, jota hänen kätensä kaitsee. Jospa te tänä päivänä kuulisitte hänen äänensä: Älkää paaduttako sydäntänne, niinkuin Meribassa, niinkuin Massan päivänä erämaassa, jossa teidän isänne minua kiusasivat, jossa he koettelivat minua, vaikka olivat nähneet minun tekoni. Neläkymmentä vuotta minä olin kyllästynyt siihen sukuun ja sanoin: He ovat kansa, jonka sydän on eksynyt, eivätkä he tahdo tietää minun teistäni. Ja niin minä vihassani vannoin: H eivät pääse minun lepooni. 4Moos.14:22-24

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Minua häiritsee, ku riparin talvipäivillä eilen yksi tyttö tuli syömään minua vastapäätä.
Tarkoittaako se että hän oli tykännyt musta.
Onko se eka tykkäämis merkki että haluaisi
Olla minun kaveri. Mut minulla tuli kauhia jännittämis tunne että piti mennä pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu