Ei ole Jussilla sinne asiaa, toisin kuin eräillä demareilla.
Halla-aho jo Venäjän mustalla listalla
Anonyymi
2066
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Jos Venäjän musta lista on Putinin laatima, sille pitäisi tänä päivänä kuulua koko sivistynyt maailma.
Mukaan lukien moni venäläisistä.
Ei yhtään valtiomiesten joukkoon sopiva ei osaa keskustella
Mutta kummasti aina nolaa muut poliitikot.
Kalevi " KGB" Sorsa hymyilee vihdoin haudassaan.
Ennen Venäjän hyökkäystä Ukrainaan oli Putinin Venäjän mustalle listalle joutuminen poliitikolle suotavaa, mutta nykyään se on välttämättömyys, jotta olisi vapaissa länsimaissa edes jotenkin vielä uskottava.
Lieneekö hän edes ollut halukas aikaisemminkaan käymään maassa.
Teatteria. Eikös Putin edelleen rahoita eeuun venäjämielistä ryhmää, johon persut kuuluvat?
Huhtasaari ainakin on pysytellyt hyvin, hyvin hiljaa koko Ukrainan sodan ajan. Ei uskalla sanoa pahaa johtajastaan.
Häntäkin monet itseään isänmaallisina pitävät äänestivät presidentinvaaleissa. Persujen on syytä pikaisesti vaihtaa ryhmäänsä Europarlamentissa.
Purra hyvin selvitti mistä on kyse tuon ryhmän kanssa, ei ole persuilla venäjämielisyyttä.
Halonen ja Tuomioja ovat aina tervetulleita ja edistävät myös Venäjän asiaa maassamme...
Myös Heinäluoma ystäväpinssi rinnaassaan on tervetullut
Persut on utiinin kavereita,hallaaho yrittää muuttaa ruskeata vähän vaaleammaksi. Miksi persujen puoluejohtaja ei johda?
Aikoinaanhan Putin oli Supon rikollislistalla, ja se olikin aivan oikein. Sitten jotkut poliitikot aloittivat surkean itkun siitä, ja vaativat poistettavaksi niin häpeällisen virheen.
Keitä ne henkilöt olivat, jotka parkui ja voivotteli sitä tapausta?
Demari Halonen Tarja pääsee taputtelemaan Putinin kättä entiseen malliin. Ja samalla reissulla rapsuttelemaan Medvedevin kissoja. Ihan niin kuin ennenkin. Ehkä Tarkalla on taas silmillään ruusunpunaset lasit.
Tarjalla..
Niin ja demari Lipponen voi mennä edistämään kaasuputkeaan
Jussin olisi pitänyt kysyä Heinäluomalta, että miksi tämä sai mitalin Putinilta.
Missä aloittajan todisteet?
Kunhan vain höpöttää.
Joo, nyt kuulee vaan porukan nimittelevän häntä hullu-ahoksi. Kannattaisi pitää mölyt mahassa eikä mennä pilaamaan suhteita naapurmaihin.😣😣
Eipä näkynyt stasin listassa halla-ahon nimeä.