Jos saimaan kanavan pistää venäläiset kii niin sehän meinaa että saimaa pursuaa yli äyriäisensä. Rantakaupungit hukkuu eikä vedennousulta selvitä sisämaassakaan. Suomi soistuu soistumistaan mutta turvettahan tarvitaan tuhannen vuoden kuluttua, jotta nii..
kanava kii
6
264
Vastaukset
- Anonyymi
Onko se joku kaupallinen kanava? En oo ite koskaan kuunnellut. Onko Venäjälle suunnattu, kun siellä rajan läheisyydessä se Saimaa on? Toimiiko pitkillä vai lyhyillä aalloilla? Poltan muuten edelleen Saimaa- tupakkaa, kun ostin niitä varastoon silloin kun valmistus lopetettiin. Sit kun loppuu, niin siirryn Työmieheen.
Nyt seki on nähty, kun Oscar- voittaja vetäsis juantajaa turpaan! Väkivalta lopettaa vittuilun - vanha sanonta piti nytkin kutinsa!Tupakin pitää olla sopivan kosteaa ei rapsakkaa. En paljoa poltta. Monesta syystä. Se ei maistu samalta kuin ennen. Huikeita oli ne ensimmäiset vuodet oikean tupakan parissa. kaukainen muisto vain.
- Anonyymi
Uskon, notta kyllä venäläiset antavat veden huilata Suomenlahteen. Mielellään perisivät kanavamaksuja läpikulkevilta aluksilta.
Johnei laivat halua kuljettaa rahtia, omapa on asiansa; antaa tuutun seistä, nikolai-tyypit tuumaavat. - Anonyymi
Saimaa tupakkiaskin takaseinässä oli alkuun kirjoitus: Saimaan kanavasta on 43 km Venäjän puolella.
Paljon siihen on rahaa laitettu. Meneekö nyt kaikki hukkaan? - Anonyymi
Jos Venäjä laskee sulut aiki niin Imatralla on lätäköt kuivana, eikä turbiini pyöri ilimalla
- Anonyymi
Ei venäläiset veden kulkua estä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062481Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42229Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441845- 321433
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141413- 1761145
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011124Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81928
