Jos murto osa niistä rahoista olisi viimeisen 30v aikana laitettu oman maan hyödyksi olisi puolustukset yms varastot kunnossa nyt ne rahat ovat menneet välikäsille yms kalaani johtajille joista Suomelle ei mitään hyötyä mutta Hallitus vain lisää sitä rahan jakoa ja ottaa omilta pois.
Montako Biljoonaa Suomi on laittanut ulkomaan apuihin
Anonyymi
963
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Juu, kymmeniä miljardeja euroja lapettu gebardihatuille ja muille bingo bango bongoille.
Ei ne rahat ole koskaan menneet sinne "tarvitseville" kohteille -
vaan välikädet on repineet jokainen oman osansa, rippeitä joku on sitte saanut
Eikö olekin hyvä että autetaan hädänalaisia heidän omassa kotimaassaan?
Muutenhan he saattavat tulla tänne ja viedä meiltä työpaikat. Ja naiset.
Paskat, ottavat rahat liiveihinsä ja tulevat kuitenkin.
Tulevat silti mutta älä pelkää eivät vie typaikkoja koska vihreät ja vassarit antavat kyllä rahaa toimeentuloon ilman mitään velvollisuuksia paitsi, no jos lapsia tekevät niin se riittää.
Suomessa on ylläpidetty massa-työttömyyttä jo 1990 -2022. Suomessa on köyhyyttä ja työttömyyttä. Terveydenhoitoon jonot!!
Silti hallitukset on tupsutelleet rahaa, velkarahhaa, ulkomaille holtittomasti!!
Tämä on mädän kuspäähallintoa ja korruptiota. Ja super naivia idealismia.
Suomi olisi täysin velaton maa, jos rahanlappaminen ympäri maailmaa olisi lopetettu jo 1960-luvulla.
Näin saadaan maa lypsettyä kuiviin. Tavoite on varattomuus jotta liittovaltio saadaan.
Biljoona on tuhat miljardia.
Englanninkielisissä maissa sana billion tarkoittaa miljardia ja trillion on sama kuin suomenkielen biljoona.