Putin aikoo piestä ukrainalaiset

Anonyymi

Putin, joka lymyilee pelkurina bunkkerissaan, uhkaa piestä ukrainalaiset. Voidakseen piestä, hänen täytyisi ensin ryömiä sieltä bunkkeristaan esille ja sitten vielä uskaltaa mennä kohtaamaan ukrainalaiset. Ei taida Putinin oma kantti riittää suunsoittoa kummempaan.

23

76

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei uskaltaisi Putin katsoa tosi tilanteessa ukrainalaista sotilasta lähietäisyydeltä silmiin.

    • Anonyymi

      Putin on pelkuri!

    • Anonyymi

      Putin käyttänee rautakorsettia, selkäranka ihan vetelä?

    • Venäjä joutuu myöntämään tosiasiat eli sen että lähti soitellen sotaan:

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/venaja-luopui-toivostaan-valloittaa-kiova-sanoo-moni-asiantuntija-ajatus-oli-harhainen-alun-perinkin/8389538

      Mitä vähemmän Ukrainaan työntyy rajan yli Venäjän tankkeja sitä vähemmän kyseisiä tankkeja miehistöineen tuhoutuu. Jos ehdoin tahdoin käy piikkisian kimppuun niin ei pidä hämmästyä kun piikit pistävät. Tässä tapauksessa länsimaat ovat aseapuna toimittaneet Ukrainaan varsin pistäviä piikkejä (Javelin panssarintorjuntaohjus, Starstreak-ilmatorjuntaohjus)

      Kun Kiovaa ei saada vallattua niin Putinilla ei ole toivoa asettaa maahan Venäjän ohjaamaa marionettihallitusta. Venäjä hävisi sodan sekä talouspakotteiden aiheuttaman tuhon että varsinaisen päämäärän saavuttamattomuuden vuoksi.

      Suomen puolustusvoimissa olisi nyt hyvä hetki katsoa millaisin asein Venäjän tankit ja lentokoneet tuhoutuvat tositilanteessa. Sitten sitä samaa kalustoa voisi alkaa ostaa meillekin käyttöön. Ymmärrän että kertasinko on paljon halvempi kuin Javelin. Mutta Javelin tuhoaa modernin tankin toisin kuin kertasinko.

    • Anonyymi

      https://t.me/neoficialniybezsonov/9922 Sitä saa mitä tilaa

      • Anonyymi

        Juu, ei ole sota hyvän ja pahan välillä vaan itsenäiseen valtioon nimeltään Ukraina hyökkäävien Venäjän sotilaiden ja Ukrainassa omia kotejaan ja perheitään puolustavien ukrainalaisten välillä.

        Video siis on putleristien tarjoilema "todiste" siitä miten ukrainalaiset kohtelevat venäläisiä.


    • Anonyymi

      Ilmestyy kohta paikalle ilman paitaa.

    • Anonyymi

      Rotankäpälilläänkö meinaa piestä?

    • Anonyymi

      Toiset tekee tinasta sotilaita - Putin piestä ukrainalaisia.

    • Anonyymi

      Domina?

    • Anonyymi

      Putinin syrjäyttäminen ON mahdollista - vaikka hän onkin turvannut itsensä hyvin. Vaikuttaa siltä, että Putin ei ole ihan oma kylmänkalsea itsensä. Tunteet nousevat pintaan. Kaverit ympärillä varmaan huomaavat sen.

      • Anonyymi

        Putin on tehnyt virheitä. Ukrainan sota on yksi iso sellainen. Kun diktaattori huomaa otteensa herpaantuvan niin hän tulee entistäkin vainoharhaisemmaksi. Kavereille se on vaaran paikka, mutta toisaalta myös mahdollisuus. Kun tarpeeksi moni huomaa, että diktaattorin ote on herpaantunut niin alkaa supina käydä ympärillä. Pyramidin mallisessa yhteiskunnassa on kuitenkin riskaabelia syrjäyttää itsevaltias. Siinä voi sortua koko pyramidi.


    • Anonyymi

      Kyllä se näyttelijän pieksee varsin helposti.
      Olisi varsin hyvä tietää "kärpäsenä katossa" paljonko sotilaita on kuollut puolin sekä toisin että kun herrat ottaisivat ilma sääntöjä yhteen.

    • Anonyymi

      Saattaa valehdella ukrainalaisina valmistautuisin pahimpaan. Ei ole ennemkään pitänyt lupauksiaan.

    • Anonyymi

      Putin on tosiaan muuttunut alkuaikojen karismaattisesta johtajasta bunkkeriinsa maastoutuneeksi pelkurirotaksi. Putin pelkää kaikkia ja kaikkea, kuten sadistisen itsevaltadiktaattorin kuuluukin. Taitaa olla liikaa rikoksia kontolla tulla enää koskaan bunkkerista ihmisten ilmoille.

      • Anonyymi

        Voi sinua lapsiparkaa - lohduttaako sinua jos sanomme, että Venäjä ei häviä - ei ole koskaan hävinnyt - USA on.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi sinua lapsiparkaa - lohduttaako sinua jos sanomme, että Venäjä ei häviä - ei ole koskaan hävinnyt - USA on.

        Afganistan, voitto Venäjälle?


    • Anonyymi

      Ratkaistaan Kiovan kohtalo kädenvääntökisalla Vitali Klitshko vs. Vlad Putputin.

    • Anonyymi

      Oletko mennyt aloittaja mieleltäsi sekaisin aivopesun jatkossa. Menit tietysti ottamaan myrkkyinjektiot ja sekoilet nyt aivan lampaan lailla liekassasi.

      Hävettää, että meillä on Suomessa tällaisia todella sairaita aloittajia - huudat kuin apua täältä - mene roskalehtiin, mitä täältä haet?
      Vaikutat yhtä psykopaatilta kuin ukrainan selenski.

      • Anonyymi

        Ennen maa repee kuin z-trolli häpee.


    • Anonyymi

      sylkäisee kuin kärpäset suustaan haha

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      125
      4783
    2. Veli Sofia teki urosmehiläisen työn

      Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa
      Maailman menoa
      6
      3431
    3. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      128
      3231
    4. Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."

      Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss
      Suomalaiset julkkikset
      27
      2669
    5. Unisex-vessat

      Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu
      Tunteet
      81
      2403
    6. Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin

      Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy
      50 plus
      18
      1793
    7. Henri Alen tilittää yllättäen Vappu Pimiän uudesta MasterChef -pestistä: "Vaikka hän ei..."

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Hän liittyi uudella MasterChef Suomi -kaudella arvovaltaiseen tuomaristoo
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1414
    8. Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista

      Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh
      120
      1283
    9. Minkä kouluarvosanan 4-10 annat Beck-leffoille?

      Vähiin käy ennen kuin loppuu... Beck-elokuvia on tullut tv:stä jopa 2-3 viikossa. Nyt leffojen esitystiheys on muuttunut
      Elokuva
      10
      1249
    10. Jäit kiinni siitä

      että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky
      Ikävä
      4
      1178
    Aihe