"Venäjällä ei ole oikeutettuja vaatimuksia. Se lähettää jokaiselle roistovaltiolle viestin, että hyökkäyssota kannattaa: vaikka ei saisi kaikkea, voi saada jotakin. Meidän pitää tehdä kaikkemme sen eteen, että Venäjä ei voita sodalla mitään vaan häviää kaiken. Venäjälle pitää tehdä selväksi, että ulkomailla jäädytetyt venäläiset varat käytetään Ukrainan jälleenrakentamiseen."
En ole persu, mutta olen täysin samaa mieltä tästä Jussin kanssa. Näin pitää kohdella aggressiivisia valtioita, koulukiusaajia ja muita häiriköitä, jotka voimalla koettavat ottaa muilta.
En ole persu, mutta olen täysin samaa mieltä tästä Jussin kanssa. Näin pitää kohdella aggressiivisia valtioita, koulukiusaajia ja muita häiriköitä, jotka voimalla koettavat ottaa muilta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/6ee56c27-10fd-4b61-9b4f-fb91251f7fcc
On äärimmäisen huvittavaa toimittajien Halla-ahon palvonta varsinkin asialla ollessa suorastaan Halla-ahoa aikaisemmin vainonneet toimittajat.
Vihreä siirtymä ei ole tärkeää vain ilmastonmuutoksen kannalta, vaan sillä on mittava ja kiistaton ulko- ja turvallisuuspoliittinen merkitys. Näin Olli Rehn, Jussi Halla-aho ja vihreät kuin yhdestä suusta. On hieno homma, että turha vastakkainasettelu loppuu Suomessa.
Niin on. Myös Lähi-idän valtiot voivat olla vielä ongelma. Fossiilisista tulee pyrkiä eroon ja se on, josta ei päästä eroon, on yritettävä mahdollisimman paljon tuottaa Euroopan alueella. Me eurooppalaiset pystymme tekemään senkin puhtaammin.
Jokos se ilmastoahdistus vaivaa teitä skinimustia kun sitä ilmastonlämpeämistä seuraa väistämättä ilmastopakolaiset joita tulee eurooppaan paljon enemmän kuin ukrainalaiset pakolaiset marjaa poimimalla jne. kykenee elättämään teidän netissä roikkuvien yhteiskunnan kantapeikko loisijoiden lisäksi?
Joo,,ilmastoahdistunut äärioikeistolainen mitä seuraavaksi hakkuiden lisäämistä kannattava vihreä? 🤣