JT on valmiina ottamaan kaikki kymmenettuhannet uudet suomeen tulleet lahkolaiset saleilla vastaan.
Kääntymään aitoon JT uskoon ja alistumaan Jehovalle.
Kääntymään aitoon JT uskoon ja alistumaan Jehovalle.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Aprillipäivä on vasta huomenna.
Mutta:" heh heh" kumminkin.
Jehovan todistajilla, sen paremmin järjestöllä kuin yksityishenkilöilläkään, ei ole juurikaan tapana auttaa ketään avun tarvitsijaa millään käytännöllisellä tavalla. Keräyksiin tai vapaaehtoistyöhön ei lähtökohtaisesti osallistuta ja sellaista pidettäisiin todistajalle sopimattomana. Todistajat ovat sisäistäneet tämän hyvin, eivätkä yleensä lahjoita edes poliittisesti tai uskonnollisesti neutraaleihin keräyksiin, koska heidän tulee mieluummin lahjoittaa sekin raha omalle järjestölle. Jos keräyksellä tai kampanjalla on kytkös esim. kirkon toimintaan, sellaiseen osallistuminen voi olla jopa seurakunnasta erottamisen peruste.
Peräilmaa suoltavaksi luopioksi pääsee myös, voi sitten lahjoittaa rahansa UUT rylle.
Saavat nenäliinoja itkuiltoihinsa.
Jt:t eivät itke edes hautajaisissa.
Tunteettomia torsoja ovatten.
Eikö se ole tullut selväksi, että JT-hengellisyys on lähinnä peräilman päästelyä.
Siitä tavastahan luopiot ovat päässeet.
Uudet suomeen tulleet pakolaiset ovat kiinnostuneita ja porukalla jonottavat valtakunnansalien ovilla päästäkseen kääntymään lahkolaisuudesta aitoon JT uskoon ja alistumaan Jehovalle.
Aprillia syö silliä. Juo kuravettä päälle.
Alistumaan???
Juuri sitä uskonnot ovat - ALISTUMISTA.
Ylpeät luopiot tuhotaan harmassa joten kannattaa laskea peräilmaa vielä kun ehtii.
Miksi Jehovat ei käy kuin hyttyset kesäillassa uusien tulijoiden kimppuun heitä lahkolaisuudestaan JT uskoon pelastamaan ?
He eivät nimittäin välttämättä ole kuulleet kotimaassaan tällaisesta lopullisen ratkaisun mahdollistavasta ainoiden oikeiden järjestöstä.
Kyllä kannattaisi ihan järjestötasolla miettiä suureen herätyksen tarjoavaan kenttäilyoperaatioon ryhtymisestä.
Jehovaan kasvonsa kääntäville lahkolaislapsillekkin voisivat saleilla askarrella tervetuliaislahjaksi maitopurkeista sellaisia kivoja lahjoituslippaita mihin lapset voisivat sitten jäätelörahansa tallettaa, Jehovalle lahjoittamista varten.
Pakolaisille voitaisiin näyttää videoita jw.orgista ja kertoa, että parempi alkaa totella hallintoelintä, tai muuten. Mitään muuta apua JT:iltä on sitten turha odottaakaan.
Voitais ne toki lähettää luopioiden toimesta vaikka thaikkuihin evansil leluiks, mukulat varsinkin..