Kidinn.com kokemuksia?

Hei,

Onko kellään kokemuksia tästä verkkokaupasta?

https://www.tradeinn.com/kidinn/
712053
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Klarna näkyy olevan myös maksutapana, että ei tarvitse ainakaan etukäteen maksaa.

Äänestä

Tilasin barbien, maksoin muistaakseni Klarnalla. Ei mitään valittamista, meni erittäin hyvin.

Äänestä

Entä jos ei käytä klarnaa vaan haluaa maksaa heti verkkopankissa? Onko kellään kokemusta?

Äänestä
  • Netissä vähän ristiriitaista arvosteluja kyseisestä firmasta, sinuna tilaisin klarnan kautta.

    Äänestä

Tilasin pojalleni talvitakin jo noin 3 viikkoa sitten. Maksoin verkossa samantien. Takkia ei näy eikä kuulu, seurantalinkki kertoo sen odottavan lainausta jossakin maailmalla. Saattaa olla että takki on jo pieni ennenkuin ehtii perille 🙈🙉🤷

Äänestä
  • ....laivausta, ei lainausta

    Äänestä

Tilasin heiltä useita leluja ihan äskettäin ja tilaus meni sujuvasti ja tuotteet tulivat kohtuullisessa ajassa (Espanjasta?). Mutta sitten asiat alkoivatkin mennä epätyydyttävään suuntaan....

Pakettia avatessani kävi ilmi, että lähetyksessä oli sattunut virhe ja he jättivät yhden tuotteen lähettämättä ja sen sijaan lähettivät toisen kahtena kappaleena. Tämän asian korjaamisessa minua on sitten pompoteltu edes takaisin, annettu geneerisiä vastauksia asiallisiin viesteihini ja heiltä ei ole löytynyt asiakaslähtöistä ratkaisuhalua asian korjaamiseksi. Ohjeena on ollut vain lähettää ylimääräinen tuote takaisin, mutta heillä ei ole halukkuutta korjata omaa virhettään ja lähettää puuttunutta tuotetta minulle saati sitten muuten hyvittää tilannetta. Yksi selitys oli, että kyseinen tuote on loppunut varastosta, mutta toisaalta verkkosivuilla kyseinen tuote on edelleen ostettavissa ja sen mukaan varastossa.

Jotta pystyin ylipäänsä aloittamaan keskustelun asian korjaamiseksi minun piti käynnistää palautusprosessi ja siihen vaadittiin pakollisena kuusi (!) kuvaa liitteenä. Prosessi on siis tehty hyvin raskaaksi asiakkaalle.

Joudun nyt heidän virheen korjaamiseksi näkemään vaivaa tulostaa palautuskuitin, pakata ja lähettää väärän tuotteen takaisin hyvityksen saamiseksi, mutta he eivät tee mitään oman virheen korjaamiseksi.

Suosittelen siis varauksella tätä verkkokauppaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hei,

Onko kellään kokemuksia tästä verkkokaupasta?

https://www.tradeinn.com/kidinn/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu