Hyvä aprillipila on sellainen jota ei heti pilaksi huomaa. Aamupostin aprillipilan huomasi pilaksi heti. Täysin toivoton yritys. Mikähän taho ne typerät paidat maksaa? Toivottavasti ei kaupunki vähistä varoistaan.
Vastaukset 7
- Anonyymi
Meitin valtalehdessä,ne oli löytäneet kirveen
- Anonyymi
Voi sitä paitaa monikin oikeasti alkukesästä käyttää ja tyhmyytensä tuoda kaikille tiedoksi. Kun kaupungin porukan käyttäytymisen tietää niin varmaan hölmöimmät kulkee tuollainen päällä kaupungilla.
- Anonyymi
Hyvinkään Vuokra-asunnoilla ovat siirtymässä kokolattiamattoihin. Lienee totta eikä vedätystä?? Keräävät vain pölyä.
- Anonyymi
Kyllä vaan kokolattia matot. Uusiin kerrostaloihinhan Vehkojalle sijoitetaan kiintiöpakolaisia Senegalista. He eivät ole tottuneet kivi-tai muovimattopintoihin.
- Anonyymi
Aamupostiin oli kokoomus lanseerannut oman pilan. Aseman koulu rakennettaisiinkin toiselle puolelle rataa. Tosin tuskin moni meni halpaan.
- Anonyymi
https://hymy.fi/uutiset/dannyn-superyllatys-minusta-tulee-isa/
Totta vai,aprillia - Anonyymi
Kaupungin johtohenkilöstön taso ja vastuuntunto on nyt tehty kansalaisille selväksi. Tänään lehdessä jopa ylpeilevät asialla, vaikka samaan aikaan jonot terveyspalveluihin kasvaa ja kadut lumisina vielä huhtikuussa. Katujen huoltoporukan tulee säästellä ylitöitä rahatilanteen vuoksi, mutta johtoporukalla riittää energiaa joutaviin kesäkonsertteihin ja leffoihin, sekä näihin se tolkuton sponsorointi. Sen typerän "hevinkää" tekstin tilalle voitaisiin laittaan heille terveiset että, "hävetkää". Keskittykää nyt todellisiin töihin ihmisten puolesta ja jättäkää joutava vouhkaaminen niille jotka lippunsa maksavat.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132396Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371433Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha640986- 106983
- 71962
- 97868
- 48865
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686