Valtakunnansyyttäjä ja valtionsyyttäjä, niin meillä olisi oikeus kaukana, he voisivat sanella halumallaan tavalla syytekohdat, kuin Putin diktatuurissa. Tuli niin selvästi ilmi Räsäsen tapauksessa, ja onko heillä muitakin samaa tasoaan olevia sytteitä?
ja tuomioita niistä tullut.
https://yle.fi/uutiset/3-12384379
Jos maa olisi tilassa mihin punavihreät syyttäjät ajaa
12
132
Vastaukset
- Anonyymi
Palstapölhö saanut taas uusia ohjeita rauhanyhdistykseltä?
Nikkivarkauskin pienellä muutoksella on sallittua, jos ei katso telkkaria eikä tanssi?- Anonyymi
Meinaat että syyttäjien kuuluu olla punvihreitä. Omat armahtaa.
Mitä sellisella oikeuslaitoksella virkaa joka ideoloisesti kyttää kansalaisia.
Diktaattori maissa sitä ja Suomessa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Meinaat että syyttäjien kuuluu olla punvihreitä. Omat armahtaa.
Mitä sellisella oikeuslaitoksella virkaa joka ideoloisesti kyttää kansalaisia.
Diktaattori maissa sitä ja Suomessa.Syyttäjien kuuluu olla tehtävilleen lainkuuliaisia. Ei mitään ihailemasi natsisaksalaisen Kansantuomioistuimen laitaoikeistolaisia murhauttajia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Syyttäjien kuuluu olla tehtävilleen lainkuuliaisia. Ei mitään ihailemasi natsisaksalaisen Kansantuomioistuimen laitaoikeistolaisia murhauttajia.
Demareitahan he oli, kansallissosialisteja. Hitler vielä vihreä kasvissyöjä.
Kai Putinkin sitä. Anonyymi kirjoitti:
Demareitahan he oli, kansallissosialisteja. Hitler vielä vihreä kasvissyöjä.
Kai Putinkin sitä.Ei kai tässä syömisestä kuitenkaan perimmältään ole kyse?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Demareitahan he oli, kansallissosialisteja. Hitler vielä vihreä kasvissyöjä.
Kai Putinkin sitä.Kuinka tyhmä ja sivistymätön voi olla, jos luulee demareita äärioikeistolaisiksi kansallissosialisteiksi? Purrakin on kasvissyöjä.
- Anonyymi
EheäSOTILAS kirjoitti:
Ei kai tässä syömisestä kuitenkaan perimmältään ole kyse?
Ompa hyvinkin,ilman syömistä ei ole elämääkään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuinka tyhmä ja sivistymätön voi olla, jos luulee demareita äärioikeistolaisiksi kansallissosialisteiksi? Purrakin on kasvissyöjä.
Kansallissosialistinen työväenpuolue. Demareita, ei kommunisteja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kansallissosialistinen työväenpuolue. Demareita, ei kommunisteja.
Olet itse lähempänä kansallissosialistia kuin demari.
Kuinka muuten kansallissosialisti voisi olla demari, sillä kansallissosialistit eritoten vihaavat sekä sosialidemokraatteja että kommunisteja?
"Hitler totesi 1930 yksiselitteisesti Otto Strasserille: ”Kapitalistit ovat saavuttaneet asemansa kyvykkyydellään, ja tämän valinnan perusteella, joka osoittaa että he ovat ylempää rotua, heillä on oikeus johtaa."
Lähde: Wikipedia
- Anonyymi
Demarit voisi hihassaan kantaa hakaristiä, sirpin ja vasaran sijaan.
Vappunakin sirppi ja vasara lipusta pois, toveri huudot kantapään kopsautuksiksi.- Anonyymi
Älä tyrkytä omaa ideologiaasi muiden kontolle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä tyrkytä omaa ideologiaasi muiden kontolle.
Se on näitä pelkureita/pettureita kun ei itse uskalla toimia usuttaa muita siihen mitä itse tekisi jos rohkeusriittäisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11536Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras901444Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221031Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva182867Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2767Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42721Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks28708- 100703
- 7684
- 60663
