Pikkutyttöjen hallitus viue vauhdilla kohti tuhoa!

Nuorten ministereiden kauniit silmät ja hyvät tarkoitusperät ovat kuin tienviittoja suoraan kohti helvettiä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008724967.html
14179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mitä ihmettä, onko jotkin erikoiset lasit sinulla vai huono näkö, minä olen nähnyt ministereinä tavallisia keski-ikäisiä rouvia.
Mutta itse asiasta, mitenhän nämä arvoteliat itse olisivat pärjänneet hallituksessa koronan, sodan ja muiden ongelmien aikana. Olen muutaman kerran ajatellut millaista olisi ollut jos muuan aikaisempi pääministeri olisi esim. Ollut änkyttämässä.

Äänestä

Mitä tulee ministerien kauniisiin silmiin niin olisiko aloittajalla asiaa optikolle, kiurun karu tyhjä katse, anderssonin pullottavat silmät ja sannan apposen auki toljottava katse ovat kaukana kauniista, sama koskee ulkonäköä ja ääntä. Aina kun kyseiset pöllähtää eetteriin vaihdan kanavaa.

Äänestä

Päättäjien nuoruus, kokemattomuus ja lapsellisuus merkitsee yhteiskunnalle vaaraa. Oli sitten kauniit tai vähemmän kauniit silmät.

Äänestä

Lapset ja vanhukset kärsivät feministisestä kiihkosta, lapsia ja vanhuksia on hengenvaarassa hoitojonoissa ja akuutissa hädässä, vain koska feministien luovat feministiset alat ovat "palkkojen altavastaajia". Taistoon siskot! Uhreista viis. Palkkaneuvotteluista prosentteja kuus.

Äänestä
  • Samaan aikaan feministien suurpuolue SDP käy asein taistoon rajojen ulkopuolella pahaa maskuliinista valtaa vastaan. Eurooppa seisoo lakkovapauden puolella,

    Äänestä

Lapset joilla ei ole elämänkokemusta on hallituksessa. Tapahtua voi mitä tahansa.

Äänestä

Vuoden päästä kaikki on toisin, toivottovasti.

Äänestä
  • Jos tyttöjen hallitus jatkaa, niin kaikki on paljon huonommin.

    Äänestä

Totuus on että tytot ovat aina vietävissä. Niin se on aina ollut ja on jatkossakin. Tarvitaan vaan oikea viejä niin.....

Äänestä

Onko alottajan mielestä STTK hallitus?
Meillä on onneksi paras hallitus ikinä! Pitäkää typerykset mölyt mahassanne.

Äänestä

Järkytyin,katoin Cabalin kaatuminen – osa 14 - Väestön vähentäminen

Vaikutti liian, selkeältä...


Tämä poistetaan varmaan ....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Nuorten ministereiden kauniit silmät ja hyvät tarkoitusperät ovat kuin tienviittoja suoraan kohti helvettiä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000008724967.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu