Vetoomus Suomen kansalle, erityisesti Uusimaa

Anonyymi

Venäläisten sotilaiden ukrainalaisten siviileihin kohdistama silmitön julmuus on kerrassaan järkyttävä. Venäläisten toimista ei voida puhua edes sotarikos-nimikkeellä - kyseessä on kansanmurha, eläimellinen raakuus.

Suomalaisina emme voi missään tilanteessa hyväksyä venäläisten barbaarien toimintaa. Nyt jos koskaan suomalaisten on osoitettavaa sekä tukea Ukrainalle, että yhtenäisyyttä, solidaarisuutta ja voimaa sorrettujen kristittyjen kanssa.

Venäjän suurlähetystö, konsulaatit, kaupallinen edustusto ja kaikki muut Venäjän kanssa tiiviissä yhteistyössä olevat järjestöt. Näiden kaikkien tulee tietää, että kansanmurhaajien paikka ei ole Suomessa. Suomalaiset eivät hyväksy barbaareja omalle maaperälle.

Muistakaa, että jokainen kahvikuppi, jokainen litra polttoainetta, jonta ostatte mm. Teboililta, on ukrainalaisia siviilejä kohti ammuttu luoti.

Slava Ukraini!

https://www.hs.fi/ulkomaat/art-2000008726026.html

9

101

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tavalliset Suomessa asuvat venäläiset eivät tietenkään ole vastuussa Venäjän aloittamasta sodasta, mutta nuo Tehtaankadun mulkut ym. Harja Talosen kaverit saisivat kyllä kuulla kunniansa.

    • Anonyymi

      En ole tankannut Teboillta ainakaan 10 vuoteen ja muutenkin olen vähentänyt auton tankkaamista ja kuljen polkupyörällä.

    • Anonyymi

      Myös uskovien omistuksessa oleva Hesburger tukee verenvuodatusta Ukrainassa. Syömällä "Hesessä" tuet Venäjän aloittamaa kansanmurhaa.

      • Anonyymi

        Vieläkö tuo turkulainen käy kauppaa venäläisten kanssa?


    • Anonyymi

      Vielä järkyttävämpää on se, että sotapropagandaan uskotaan!

      Buchan tapaus oli Ukrainan lavastus. Todisteet löytyy netistä.

      Ukraina pskoo koko lännen täyteen sotapropaganda roskaa! Säälipisteitä saatava?

    • Anonyymi

      Siileitä huvikseen ammuskelevia Hessuja samalla tapaa löytyisi Suomenkin riveistä hyökätessä 41 miljoonan ihmisen sotilaalisesti puolustautuvaan valtioon. Yllättävän vähän on siviileihin kohdistuvilla julmuuksilla sotilaskuria rikottu.

    • Anonyymi

      Siviiileitä huvikseen ammuskelevia Hessuja samalla tapaa löytyisi Suomenkin riveistä hyökätessä 41 miljoonan ihmisen sotilaalisesti puolustautuvaan valtioon. Yllättävän vähän on siviileihin kohdistuvilla julmuuksilla sotilaskuria rikottu.

    • Anonyymi

      Nyt oikeaa sotaa seuratessa hyökkäys puollustus kuvittelisi Venäjän olleen jälkitarkastelussa likaisemipi pohjalta mitä media on uutisoinneillaan kuukauden aikana esittänyt Venäjän sodan käymisen tavoista 41 miljoonan ihmisen valtiossa mutta mutta kansallissosialismi tyypillisest 1930-1940 aikana pyrki keinoja välittämättä syylistämään puolustautuvan juutalaisen, elikkäs oikeassa oleva puoli syyttää vaikka sotilaan / juutalaisen ampuneen tahallisesti puudelin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      104
      17153
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      39
      9913
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      29
      4931
    4. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      236
      3878
    5. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3123
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2820
    7. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      110
      2771
    8. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      25
      2722
    9. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      50
      2607
    10. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      2480
    Aihe