Pelkään pahoin, että Butsan kaupungissa tapahtuneet raakuudet ovat vain jäävuoren huippu siitä mitä venäläiset sotilaat ovat tehneet valloittamillaan alueilla ! Venäläiset sotilaat eivät noudata mitään sotalakeja eikä kansainvälisiä määräyksiä mitä tulee sodankäyntiin. Venäläiset sotilaat ovat varmaan varastelleet koko ajan siviileiltä melkein kaikkea mahdollista; Juotavaa, ruokaa, alkoholia, tupakkaa, lääkkeitä, vaatteita, kännyköitä, tietokoneita, jääkaappeja ja pakastimia. Jotkut lääkkeet ovat olleet huumausaineiksi luokiteltavia vahvoja lääkkeitä ja jotkut venäläiset sotilaat ovat varmaan humalassa tai huumeissa kun tekevät kyseenalaisia sotatoimiaan. Butsan kaupungissa venäläiset sotilaat olivat ampuneet siviili miehiä takaraivoon eli teloittaneet heitä, Venäläiset sotilaat ovat raiskanneet ukrainalaisia naisia, eräs nainen kertoi: Hänet oli raiskattu useampaan kertaan, oli pahoinpidelty, jollakin teräaseella oli viillelty kasvoja ja hiuksia ! Venäläiset sotilaat ovat jopa käyttäneet lapsia panssariajoneuvojen ihmiskilpinä ! Venäläisten sotilaiden julmuudelle ja raakuudelle ei tunnu olevan mitään rajaa eikä määrää ! Tämän sodan alulle panija on Venäjän presidentti Vladimir Pultin ja Venäjän hallinto, koko poliittinen johto duumassa ja armeijan ylin johto. He kaikki ovat vastuussa sotarikoksista, joihin Venäjä on syyllistynyt Ukrainan sodassa ja heidät tulee saada syytteeseen näistä sotarikoksista.
Venäjän sotilaat
Anonyymi
278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
En ole tutustuntu todisteisiin; luin vain artikkelin Huomaa, että nyt on sota ja tiedotus mitä lie. Pieatarin trollit (joiden päätää pitäisi hakata) tietysti väittää 180-astetta toisinpäin, oli totuus mikä tahansa. Mutta jätän tämän asian muille, kun en ole itse nähnyt.
SE sun pelkosi tulee valitettavasti osoittautumaan todexi.Nää Pietarin trollit koittaa lätistään pian röhkittyään yhdessä kirjoittaa jotain ropakantaa epätoivoisesti aloituxeen.Väittävät jälleen valkoista mustaxi.Mutta mitäpä muutakaan Puten lätissä noi aivopestetyt trollit voikaan tehdä.Kukaan ei osaa tai pysty/uskalla ja kykene ajatelemaan itse.Se kyky on niiltä pois kato...silloin ku järkeä jaettiin se loppui kesken ja saivat vain idiootti soppa tilalle.'
Kerros vähän lisää siitä trolli