Suomi kannattaa Vladimir Putinin haastamista Haagiin Ukrainan sotarikoksista . Viimeksi maamme poltiikot olivat samaa mieltä kun syyttivät Yhdysvaltojen presidentti Barak Obamaa Libyan siviilien murhista jotka tapahtuivat vuonna 2011. Obama ei silloin saatu tuomittua vaan hänelle myönnettiin toinen Nobelin rauhanpalkinto siviilien murhista.
Vladimir Putin tuomiolle Haagiiin
Anonyymi
956
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Zelenskyille voisi myöntää rauhan palkinnon oman kansansa murhasta.
Putintrolleja ei palkita Nobelilla, turhaan yrität.
Natsi Putinille Kremlin teurastajalle voisi myöntää pyövelin arvonimen
Teurastusliiton kunniajäsen
Taitaa suomi joutua maksajaksi .
Medvedevin ollessa vallassa, venäläiset tykkäsivät silloisesta pressasta ja länsi myös, siitäkin huolimatta, että Putin hääri taustalla. Nyt voi vain ihmetellä hänen kommenttejaan, alkaa kuulostaa samanlaiselta kuin nykyinen. Harmittaako pakotteet, kun häneltäkin on viety veneet, rahat, Toscanan huvila ja on vielä matkustuskieltokin, ettei voi nauttia näistä ihanuuksista.
Eikö putinista voi antaa pidätysmääräystä? Niin muidenkin rikollisten kohdalla toimitaan.
Putinin määräämää "erikoioperaatiota" varrataan Natseihin, entäs isä-aurinkoinen. Eikö kukaan uskalla vieläkään sanoa STALINIA sotarikolliseksi, hyvät ja toimivat opit jätti Rakkaalle kansalleen.
Stalin oli hilpeä veikkonen joka teki kaikkensa kansan(pakotetut) eteen, oikea humanisti ja ihmiskunnan ystävä. Metsä, kanava ym työmaat ilmaisella ruoalla ja majoituksella, Nobel Stalinille suurelle humanistille ja Putinille kanssa kun hävittää natsit, narkomaanit ja kansanmurhaajat.