Venäjä sulkee lähetystönsä

Viimeisinpiä uutisia : "Venäjä aikoo kostaa lännen toimet sulkemalla läntisten suurlähetystöjen ovet, uhkasi Venäjän entinen presidentti Dmitri Medvedev." Nomutta tämähän sopii ainakin minulle vallan mainiosti! Dasvidanja ja harasoo! Ei tule ikävä teitä venäläismul********.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

No niin.

Siitäpä se alkaa , se lopun alku.

Nyt alkaa jo olla aivan se ja sama , että milloin länsimaat puuttuvat suoraan neuvostoliiton rosvoretkeen ja kaitkaisevat sen voimalla. Putinin armeija ei pysty vastaamaan modernein asein ja -opein operoivaa länsimaista armeijaa vastaan. Se on nyt jo nähty ja venäläiset voitaisiin heittää ulos Ukrainasta nopeastikin....

... jos siihen löytyy poliittista painetta.

Sen jälkeen sitten katsotaan putinin kortit ja vastataan siihen voimalla.

Äänestä
  • Ydinsota tietää mailmanloppua.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ydinsota tietää mailmanloppua.

    Maailma säilyy. Mutta luonnon syöpä, ihmiset, katoavat.

    Äänestä

Tervemenoa, älkääkä tulko koskaan takaisin.

Äänestä
  • Ei tule ikävä

    Äänestä

Helsinki voi takavarikoida Tehtaankatu 1 tontteineen päivineen.

Äänestä

Kuunteleeko tuotakaan Medvedev herraa kukaan Venäjällä tai maailmalla? Onko hänellä yhtään minkäänlaista virkaa Putinin hallituksessa?

Äänestä

Päivän paras uutinen! kremlin koplat poistuvat vapaaehtoisesti Euroopasta lähetystöjensä sulkemisien myötä. Tällaisia uutisia lisää..

Äänestä

Ahvenmaalta saisivat häipyä myös eikä kuukaan kaipaisi.

Äänestä

Varsin hupaisa idiootti tämä demoni Medvedev ... :D

Äänestä
  • Tuokaa jakkara, Dmitrillä on asiaa!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuokaa jakkara, Dmitrillä on asiaa!

    Tuokaa samalla köysi.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Viimeisinpiä uutisia : "Venäjä aikoo kostaa lännen toimet sulkemalla läntisten suurlähetystöjen ovet, uhkasi Venäjän entinen presidentti Dmitri Medvedev." Nomutta tämähän sopii ainakin minulle vallan mainiosti! Dasvidanja ja harasoo! Ei tule ikävä teitä venäläismul********.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu