Väitti että länsi teloittanut Ukrainan kaduille henkilöitä Venäjän joukkojen vedäytyttyä paikalta. Sattelliittikuvista voi päätellä kuitenkin että ruumiit ovat olleet kaduilla heidän siellä ollessaan.
Tämä yhtälö nyt ei vaan toimi.
Venäjä jäi taas valehtelusta kiinni
13
103
Vastaukset 13
- Anonyymi
Venäjä ei muuta osaakaan kun valehdella!
Jälkikäteen "löydetyt" satelliittikuvat.
- Anonyymi
Jeh, tosi venäläinen tapa olisi tekaista kuvat ennakkoon tai jotain.
Anonyymi kirjoitti:
Jeh, tosi venäläinen tapa olisi tekaista kuvat ennakkoon tai jotain.
Tekaisihan Venäjä "uutisen" Ukrainan ja Kiovan valtaamisesta jo pari päivää "erikoisoperaation" julkaisemisen jälkeen ja joku tollo julkistikin sen, vaikka siinä vaiheessa jo oli tiedossa operaation menevän paskasti. ; )
- Anonyymi
Venäjä on nyt mielenkiintoinen ja aineistoa antava tapaus siitä, miten järjestelmällinen valehtelu ja sensuuri toimii massoihin. Tätä keissiä ei saa jättää tutkimatta.
- Anonyymi
Venäjä häpäisi itsensä YK:n kokouksessa. Syytti Ukrainaa sotarikoksista, vaikka itse on pommittanut ohjuksilla Ukrainan kaupungit aivan paskaksi. Eikö sotahullua maata voi erottaa koko päätöksenteosta? Yk:lla on muuten Kansainliiton kohtalo, jos ei Venäjää voi rangaista mitenkään, vaan annetaan sen vielä suoltaa valetta aivan estoitta.
- Anonyymi
Miksihän paikalliset eivät ottaneet tappamisten tapahtuma aikaan yhtään valokuvas tai videota. Muuten kyllä ollaan kaikki kuvaamasss. Jotain hämärää tossa jutusss näyttäis olevan.
- Anonyymi
Miksiköhän ei tosiaan kukaan ottanut kuvia ja videoita.
Voiko järjettömämpää kysymystä esittää kukaan muu kuin trolli tai muuten vajaa
Olisi pitänyt vai mennä kuvaamaan. Olisikohan nämä sotarikolliset hymyilleen kameralle ja lähettäneet terveisiä kotiin. Olisiko siitä saanut hyvän kuvan matkamuistoksi kotiin, äidille puhelin ja kuvan ottajalle kuula kalloon.
Voiko joku kysyä noin tyhjää, valitettavasti, luulin sentään että Suomessa on itse ajattelevia ihmisiä
- Anonyymi
Feikkiähän nuo kuvat on ,ei pisaran vertaa verta missään,
- Anonyymi
Jätetään huomiotta veritahrat ruumiissa ja saat tuon.
- Anonyymi
Se on yks lysti mitä venäjä väittää.
Satelliittikuvat ei valehtele.
Murjaajia venäläiset on, koko maailma sen jo tietää, hyi hitto mitä porukkaa - Anonyymi
Kremlin johtama Venäjä on nykyisin natsivaltio. Eli kaikki mitä Kremli julistaa, on paskavalhetta. Natsi-Venäjä noudattaa kaikessa samaa kuin kommunistinen Neuvostoliitto. Eli siis valhetta omalle kansalle ja muulle maailmalle. Muu maailma ei tietenkään paskaa usko, mutta ongelma on, että liian moni aivopesty venäläinen uskoo Putinin natsijohdon valheisiin.
- Anonyymi
Yksi valehtelun perusasioista on se että valehtelija kiistää kaiken ja jaksaa kiistää hamaan tulevaisuuten kunnes ja jos hänen saadaan rysän päältä kiinni.
Jo pieni lapsikin osaa tuon taktiikan kun valehtelee niin pitää kääntää juttu jonkun muun syyksi. En minä mut kun toi toinen. Pienen lapsen ajatusmaailma on kovin suppea vielä, ei osaa arvioida mikä johtaa mihinkin.
Ihan niinkuin nyt nämä venäjän lapset. Mitään en myönnä, Ukraina, EU ja kaikki muut ne tekivät ja syyllisiä ovat. Meen itkeen vaikka mihin tuomioistuimiin että mua kiusataan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 44948
- 95933
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i19785- 116731
Anteeksi J-mies
Anteeksi että myötävaikutin siihen että rakastuit minuun, jota et voi koskaan saada. Viimeksi kun näimme ja katselimme t80688Olet nainen ollut vaikein rasti
Eniten olet tunteitani myllännyt ja niitä kuluttanut, ja tuottanut. 🤔34624- 43621
Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45610- 19596
- 46568
Kenen viisautta on ollut laittaa tie väärällä murskeella pilalle
Kenen viisautta on ollut kun Siimeksen/Kylmänpurontie pantu pilalle kun on ajettu liian karkeaa mursketta. Rengasliikke20545- 33533
- 36522
Siinä kävi mies nyt niin että tämä ämmä muuttaa ulkomaille
Vuonojen maa kutsuu, joten ei hätää. Et kuule minusta enää. 😂 Lycka till! Ämmä riittää.66509- 25502
Ähtäri on taas TV: n ja radion ykkösuutinen
Uusi podcast on julkaistu ja on nyt kuunneltavissa. Mot on tehnyt hyvää työtä! Mikko Savola ja kepu ei ota mitään vast44486Mitä muuta on olemassa kuin lisääntyminen
Jos mies ei pääse lisääntymään niin mikä hänen osansa elämässä on? mitä jää jäljelle? Hän on vain muiden palvelija kok107483Koska Martina viettää aikaansa lapsiensa kanssa
Äiti vaan juoksee miehen perässä Tallinnassa, Lontoossa, Turussa. Kyllä oli kätilö oikeassa, kun sanoi, että ei olisi ka132470- 44464
Pahkalassa tapahtuu
Mitäs on tapahtunut yöllä pahkalan kerrostaloilla.oli poliisia ja ambulanssia taas vaihteeksi7437