Oli odotettua, että seinäjokelainen aluevaalikomeetta Heli Rämäkkö jättää vkk:n, ja niin kävi. Rämäkön äänisaalis ensikertalaiseksi oli todellinen jytky, ja se tietää että eduskuntaan vie tie. Joku Kattelus jää tämän uuden voiman varjoon, kun Etelä-Pohjanmaalta valitaan seuraavia kansanedustajia. Kattelushan on jonkinlainen ääri-ilmiö joka on yiritänyt jos jonkinlaista julkisuuskeinoa.
Toivotaan että Rämäkkö löytää tukevan ja rehellisen taustaryhmä. Ei mitään siniviiruisten mustapaitojen jengiä.
Toivotaan että Rämäkkö löytää tukevan ja rehellisen taustaryhmä. Ei mitään siniviiruisten mustapaitojen jengiä.
Vastaukset 142
Vanhimmat
Aluevaalien äänisaaliilla ei vielä eduskuntaan ylletä. Pitää löytää puolue / taustaryhmä, jonka kautta lähtee ehdolle. Persuihin sopisi ajatuksiltaan, mutta vaikea uskoa, että PKK hyväksyisi todellista kilpailijaa oman puolueensa riveihin.
Ja kun on seurannut Rämäkön mielipiteitä, on aika vaikea uskoa, että mikään mukaan puolue häntä riveihinsä ottaa.
se oli ollu pari viikkoo selvästä ja hoksannu ..voi vide....kannattas monen muunkin vkk ja persun kokeilla...maailma näyttää ihan erilaiselta ja puoliso
Ei kai ny kummastakaan pössööstä akasta oo kansanedustajaksi. Ei voi kukaan järkevä äänestää ihmistä, jonka puoluejohtaja on Ano tai jonka puolueen jäsenet äänesti Teuvon EU -parlamenttiin.
Joo puli teukan kuinka pässejä äänestäjien täytyy olla tuollaisen perse aivon tollo on sinne äänestänyt ja vieläpä ei parlamenttiin.
ei ulkonäkö riitä ! Kummallakaan !
Joo ei RämäZ mihinkään tuosta etene, yleinen naurunaihe somessa. Olisi ehkä edennyt Anonin peesissä eduskunnan uudeksi itänaapurin edustajaksi, mutta ei mikään iso puolue häntä halua. Nyt jo muut aluevaltuutetut istuu sormiensa päällä ettei kansaisväliset merkit heilu.
Sammuva tähti...niin jos tähti ollenkaan.
Komeetta lentää ja sammuu.
Pisteet siitä että tajusi irrottaa ittensä Anona ja tiaistintin pöljyydestä
Vaikka irroitti itsensä anosta, siellä pohjalla on samaa propagandaa. ”Omilla aivoilla ajattelu” on suoraan Putkosen näppäimistöltä. Näin pienessä maassa, jos olet haalinut itsellesi värisuoran (koronadenialismi, Nato-vastaisuus, ilmastodelialismi), ei ole kuin muutama hassu kannattaja. Sahaa tällä hetkellä omaa oksaa alta myös omassa bisnesmaailmassaan haukkumalla rokotetut ketoilijat ja paasaamalla uudesta maailmanjärjestyksestä.
no onhan se samasta kylästä risikon kans suuri suu värkki molenmilla
petturi on petturi,jos on pettänyt yhren porukan vain kannatuksen takia, niin sellainen narsistinen kiipijä pettää kaikki muutkin,en minä ainakaan enää valehtelijaa äänestä,vaikka olisi ainut ehrokas
anaali turtiaisen viisaus todistettiin taas eduskunnan kyselytunnilla...miksi tälläisten apukoulu douppareiden edes annetaan kuluttaa aikaa meidän veronmaksajien rahoilla eduskunnassa??????? persuissakin niitä on monta
Samaa mieltä. Saa nähdä pysyykö tässä porukassa kuinka kauan.
Ihan oikeastiko eduskuntaaan.Kun noita twittereitä lukee niin ainakin yksi asia tulee esille, korona rokote vastaisuus. Onkohan malttanut edes joulua olla pois kaavioiden äärestä että jos jostain vaan löytis jotain notta siihen piikkiin kuolee jos otat. Onko sillä muuta agendaa. Piikki kiinni mölysi eräskin.
onko se jurvasta
Onkohan sillä muuta elämää kuin tuo korona.
Tämä mietityttää.
Jutut ainakin Twitteristä näkyy keskittyvän juuri korona juttuihin. Mitä muuta se aikoo siellä eduskunnassa puhua. Niin jos pääsee.
Pyntättynä ottaa selfieitä itsestään ja tekee tärkeetä työtä tietokoneella 20 h päivä tutkien ulkomaista disinformaatiota ja monta päivitysta ja twiittiä päivässä pelotellen mummukoita. Tai kuntosalilla tai turtiaista tapaamassa vai missä nyt just onkaan jäsenenä vai onko peräti puoluepamppu.
Joskus miettinyt, jostain lukenut, iso perhe, eikö se tarvitse aikaa ollenkaan?
Kirjoituksista päätellen eipä muuta elämää taida olla.
Ei tarvitse olla kovin kummoinen psykologi kun näkee mikä pakkomielle eräille on tullut koronasta.
Valitettavan monille.
Ei se osaa muuta. Äly ei riitä.
Kannattaa vain äänestää valtapuolueiden hyväkkäitä. Pää kannattaa pitää persiissä jatkossakin, silloin ei näe maailman pahuuksia, ja saa äänestää muiden lampaiden kanssa juuri niitä keiden oletetaankin pääsevän eduskuntaan. Sähkön hinnoista ei kannata valittaa eikä muustakaan kallistumisesta, eikä pääministerin sekoilusta eikä muustakaan kannata valittaa. Kannattaa vain määkiä ja määkiä sekä pitää pää syvällä persiissä, muiden tavoin, ja määkiä vielä lisää.
Se koira älähtää johon kalikka kalahtaa.
Tämä oli hyvin päätelty.
Pistäkää positv tilaukseen.
Anon joukot Tiaisen ohella puhuvat sitä oikeaa tietoa mitä ei valtamedia julkaise.
Ai sitä että 5g verkolla ja korona rokotteella on joku yhteys ja rokotteesta laitetaan jotain metallia et meitä ohjaillaan sitte verkon kautta. Että sellaista totuutta tämä linnut ja turvonneet satuilee. Samoilta sivuilta poimittua missä nämä esittelee videoitaan.
Putinin p.....n nuolijako julistaa meille totuuta. Anna mun kaikki kestää
Hukkaan heitettyä rahaa. Erään sortin pelle tämäkin.
Koronarokotukset on OK.
Näin on,peukutan.
Pääasia, ettei ole vihervasemmistolainen.
Salaliittoteoriat sekoittaneet pään. Todistusaineistoa ei ole.
Missähän puolueessa mahtaa olla vaalien aikaan? Nuo valaistuneet kun vaihtavat puoluetta koko ajan.
Miten voi hlö jumiutua koronaan kun muut unohtaneet sen jo kokonaan paitsi vl, vkk ja jotkut yksittäiset , kollain hauturilla näkyy menevän kovaa.
Aina on herkkäuskoisia ja etenkin vanhempia naisia johon nuo puheet, nyt on kaikki huonosti ja kansalle sitä ja tätä Marin. Ihmiset sekoaa lukiessaan.
Eikös hän jo monta vuotta sitten jäänyt kotiin kun ei sopeutunut työelämään.
ei vkk tuu koskaan pääsemään apinakiikkua pidemmälle. pohjalais-persujen pitäis kans miettiä ettei paljon ja kauan puhumalla saa arvostusta..vaan muiden vihan niskaan...huom mäenpää
Jokohan se on kommentoinut Twitteristä noista ylijäämä rokotteista. TAi onko se kommentoinut mitään nuorten huumekuolemista niitähän on nyt ollut epätavallisen paljon. Onkohan korona mitenkään syynä noihi kuolemiin. Siinäpä pohdittavaa.
Ei häntä kiinnosta huumekuolemat, ei itsemurhat, näkyvimmät joka viikko junan alle joku. Ei liikenneonnettomuudet, joissa kuolee nuoria ja vanhoja. Ei tapot, joka viikko yksi nainen ja miesten keskeiset tapot lisäksi.
Hänelle ei ole kuin yksi kuolinsyy, kuolipa 7- vuotias syöpään tai 87 keuhkokuumeeseen.. kaikki johtuvat rokotteesta. Rokote, rokote, roketa, minä viisain nainen suomessa.
Niimpä, todelliset huolen aiheet ei kiinnosta.
Galluppeja kyhää oman mielipiteensä tueksi. Menisi vaikka lenkille välillä.
Siitähän nämä nyt vouhkaa kun tartuntatauti- asetuksiin , vanhaan lakiin, on muutettu hyvinvointialueet päättävät.
Byrokratia on sellaista, toimeenpanevan viranomaisen nimi on eduskunnassa vahvistettava.
Kävin Hesarin sivuilla jossa oli juttu hömötiaisista. Kannat ovat laskeneet jyrkästi. Aika mielenkiintoista että samaan aikaan koronarokoitteitten jakamisen aikana tiaisparkojen kannat ovat tippuneet. Olisiko tässä vaaliteemaa ko henkilölle kun ne ajaa näitä epäkohtia mitä koronaan liittyy. Ainakin tämä täytyy tutkia ihan valtio tasolla miten tälläinen romahdus on mahdollista.
Tässähän olisi salaliittoteoreetikoille hommaa. Pysyisivät vähän aikaa pois Twitteristä.
Älä unta nää.24/7 ne siellä päivystää
Taas uusi twitter viesti korona aiheinen. Tämäkkö eduskuntaan. Ei minun suosikki.
pääseekö hän koskaan perille jos matkannut jo näin kauan
Meuhkaajia maailmaan mahtuu. On nähty että tosipaikan tullen eivät ole minkäänlaisia vastuunkantajia. näin uskon myös tässä tapauksessa olevan .Eduskuntaan menemiseksi tarvitaan muutakin linjausta kuin kuinka paha koronarokote on.
reetu on nyt lähdössä näiden kelkkaan. Saa nähdä lentääkö pikkareita vaalitilaisuusissa.
Hyi v....u onko se jo lähemmäs sata se reterikki.
Joka pelätyn kung-fun taitaa, voi esteet kaikki voittaa,
Pelle mies koko ukko. Vääristynyt ego
Ei kait tissi oohonen sellaista tekisi….eihän..
Pitäisikö hänet ottaa vakavasti, niin asiatonta suunsoittoa Jasminista? Heidän puoluesihtteri jatkuvasti myös ivaa ihmisiä jotka ovat saaneet sydärin lumitöissä. Tai joita on varoteltu oireidensa takia.
Tissi Oohonen jatkaa samoilla linjoilla twittwrissä. Oi noita epäkohtien kaivelijoita. Tälläisiä me tarvitaan eduskuntaan, kuten aikoinaan perussuomalaiset. Kai muistatte Timo Soinin meuhkaamiset ja lopputuloksen hallituksessa. Todellisuudessa mikään ei muutu oli siellä kuka tahansa. Persujen kannatus alkaa olla hallitus luokkaa ja sitten me taas näemme miten mikään ei muutu, menemme samalla kaavalla eteenpäin. Tuntemattoman sanoihin älä menetä toivorikkauttas kyllä rätei ja lumpui piisaa. Maailma on täynnä epäkohtia. Jotkut keräilevät näitä omia tarkoitusperiään varten, ei todellisen muutoksen vuoksi. Eikö persujen puoluetuella pitänyt aikoinaan pistää soppakattiloita toreille ja aitovierille. Noh kerran neljässä vuodessa taitaa tämäkin toteutua kun on jalkauduttu aasien sekaan kalastelemaan ääniä.
PS.En enää käy äänestämässä se on loppunut muutama vuosi sitten.
Pss ja nyt kun seuraa näitä uusia vapauden puolustajia niin vielä vähemmän.
Turhakkeita molemmat.
Twitteristä se vaan jatkaa laulamista. Tyhmiä kysymyksiä.
Tarkoitatko tuota galluppia rokotteista ja saikuista. Kyllä se jaksaa
Sitä juur. Älynjättiläinen asialla.
Onneksi on valinnanvapaus. Oman päätöksen mukaan olen rokotteen ottanut ja aivan sama mitä tämä rämisevä siitä asiasta on. Puhetta maailmaan mahtuu. Aion myös kantaa vastuun jos jotain joskus selviää. Eielämästä selviä hengissä lauloi Juicekin aikoinaan. Ps rokottamaton sisko 20 vrk teholla plus long covid päälle. Onhan näitä kokemuksia.
Kyllä rokotekriittisillä kuitenkin hyvät perusteet on mielipiteilleen. Tuossa muutama hyvä linkki.
https://pelastetaansuomenlapset.fi/avoin-kirje-kiistattomasta-todistusaineistosta-covid-19-injektioiden-tehottomuudesta-vahingollisuudesta-ja-tappavuudesta/
https://www.tampereensanomat.fi/uutiset.html?220440
https://vastaansanomat.com/2022/12/03/kokonaiskuolleisuuden-kasvun-syy-on-selvitettava/
Voi miten säälittävää.. etkö muuta faktaa keksinyt. Minulle on aivan sama mitä kukin ajattelee. Teen itse päätökset elämässäni ja elän niiden kanssa. En omaa twittertiliä,muuten voisin rämäkölle vastata itselleen. Sen verran vaan että ko tietolähteitä on netti pullollaan. Ei vakuuta.
Vastaansanomat ja pelastetaan suomen lapset on ns. Hörhöjuttuja . Aivopesua narrattaville.
Todennäköisesti myös tampereen sanomat.
Juuri näin.
mv lehti tai rabsodia sivu ja tämä tiaisen hömppä posi tv ne vasta on totuudellisia kanavia josta täytyy totuutta etsiä.
Kuinka paljon enemmän koronarokotteiden sivuvaikutuksia pitää vielä tulla esille ennen kuin suostut myöntämään etteivät ne olleet niin turvallisia kuin mainostettiin? Valmistajahan jo myönsi valehdelleensa kun annettiin sellainen käsitys että piikit estävät tartuntojen leviämisen.
Missä löytyy sellanen sivu missä valmistaja myöntää väittämäsi.
Toivottavasti ei tokentubesta.
Googleta se tilaisuus missä rokotefirman pikkupomo joutuu myöntämään asian, isoin pomo ei kehdannut edes tulla paikalle tilaisuuteen.
Niin, sulla ei ollut mitään laittaa.
Noh et voinut linkkiä laittaa, vai oliko se niillä ns totuuden puhujien sivuilla.
Linkit tuossa alempana.
Valtamediaan uskovat eivät siis odotetusti googlea halua tai osaa käyttää niin laitetaan nyt pari linkkiä asiasta.
https://vastaansanomat.com/2022/10/12/pfizer-johtaja-myontaa-emme-tienneet-ennen-covid-rokotteen-kayttoonottoa-pysayttaako-se-taudin-leviamisen/
https://twitter.com/er_korhola/status/1579813809426149378?lang=fi
Voi herran pieksut mikä paljastus ja mitkä tietolähteet. Ei muuta käsitystäni mitenkään rokotteista. Mitä vaarallista tuossa paljastui. Korhola tuo mainio salaliittoteoreetikko on tietolähteesi. Vau
Minut on rokotettu modernalla kaksi kertaa . En tarvitse kenenkään vakuutteluja siitä oliko se väärin vai oikein. Kukaan ei ole pakottanut ottamaan rokotetta ja jaksan elää sen kanssa jopa siinä tapauksessa että siitä tulee jotain jälki seuraamuksia. Toistaiseksi en ole havainnut mädäntymisen merkkejä enkä muutakaan oireiluja. Enkä ole sairastanut sen enempää kuin muulloinkaan. pikku lapsiakin tiedän joita ei ole rokotettu, ovat sairastaneet jo kaksi kertaa testeillä todetun koronan. En tarkoita että olisi pitänyt rokottaa, mutta ei kannata vähätellä.
Mulle meni täydestä. Voisitko avata, miten sen pitäisi lukea, etten ihan vaikuttaisi typerältä.
Vapaudenliitto ei todellakaan ole minulle vaihtoehto.Ei nyt eikä koskaan. Turhään tämä muija tuollaisia twitterissä väittää. Rikkureita kaikki tyyni.
Suoltaa viestejä niin tiuhaan että miten muu elämä mahtaa sujua.
EI tosiaankaan Vihervasemmistokepulle. ääntä.
Joku brittikitaristi kuoli yllättäen aivokalvon tulehdukseen. Vapaudenliiton mielestä varmasti koronapiikin syytä. Netissä vihjaillaaan samansuuntaista Sukarin kohdalla.
Nykyisinhän ei voi kuolla jos syynä ei tavalla tai toisella liity koronaan.
Vapauden liitto ei ole kohdallani vaihtoehto,ei todellakaan. Jos ei muuta kuin epäkohtien kaivelua oma etu edellä niin suksikaa ………
Ei natoon kansalais aloite keräsi kämäset 16000 allekirjoittajaa. Samaisen aloitteen allekirjoittajat näkyy kun netistä etsii. Siis ei edes50000 löytynyt.
Salaliitto varmaan kysymyksessä. Jotenkin ne on saaneet blokattuua 2miljoonaa allekirjoittajaa ulos tästä äänestyksestä. Asialle täytyy tähdä jotain. Vkk ja tämä vapaudenliitto vois olla primusmotereita tässä asiassa.
Ei tuollaiseen puolueeseen kannata ajatuksia uhrata.
Tietääköhän Heli ketään kuka olisi nyt kahden vuoden aikaan kuollut tai sairastunut rokottamattomana?
Tokko koska sitten tulee se shedding, saanut karissutta rokotetta muista.
Pitää itseään yli-ihmisenä johon ei taudit tartu.
Kiinassa kuolee n 60 000 ihmistä päivässä koronaan ja tämä on viranomais tieto.Kuinka paljon todellisuudessa. Kuolemat lisääntyneet kun rajoituksia purettiin. Tämähän on vaan ylätie infektio joidenkin mielestä. Kiinassa ei ole hyväksytty täällä länsimaissa hyväksyttyjä rokotteita.Miten vapaudenliiton hörhöt tämän selittää.
Korjaan kommentointiani . Korona kuolemia 60 000 kuukaudessa. Miksi rokottamattomia kuolee näin runsaasti.
Käykääs kattomassa sen Twitter tiliä ,miten hysteerisen pakkomielteinen se on Koronan suhteen.
Mitenhän se uskaltaa mennä noin vaan auttamaan,eikös pidä varmistaa ensin onko autettava rokotettu.
Twitteri soi
Samaa mietin. Ei ainakaan tekohengitystä kannata mennä antamaan.
varsinainen yrittäjä. Haukkuu kaikki asiakkaansa jotka ovat vaikka ottaneet rokotteen, haluavat syödä kasvisruokaa, pitävät sanna marinista, uskovat ilmastonmuutokseen sekä venäjänsotaan. Haluaa pois eu:sta, haluaa markan takaisin. Paluu 80-luvulle. KUKA OIKEASTI VOI ÄÄNESTÄÄ TUOTA ? Ilman asiakkaita olisi tämäkin yrittäjä työtön. Arvostusta kannattaisi harkita.
VMP samoin. Noin se kommentoi twitterissä. On se todella toisen kunnioittamista. Ja tämän haukkujan pitäisi päästä eduskuntaan. Päättäjät vankilaan lukee eräässä mielen osoitus banderollissa, videossa joka löytyy tokentubista. Siis hän haluaa päättäjäksi ja entäs sitten kun on päättäjä. Vankilaanko. Turhake.
85 prosenttia suomalaisista luottaa ylen uutisointiin.
Niin, montako % luottaa näihin hörhöihin. Eläköön omilla aivoilla ajattelu.
Kyllä minä Yleen uskon ennemmin kuin tähä ko henkilöön.
Mikä tämä tämmöinen Heli Rämäkkö oikein on? En oo koskaan kuullutkaan.
Jätti työnsä 2018 kun kieltäytyi influenssarokotuksesta joka kätilöille/sairaanhoitajille pakollinen. Eli siis rokotevastainen herkkäuskoisten peloittelija ja ruokasuositusten vastustaja. Läskiä ja pekonia pitää ruuan olla ilman viljoja.
Se rokotevastaisuus taitaa olla ainoa elämän tehtävä. Jos twitteriä viitsii lukea. Muusta ei paljoa kirjoittele.
Salaliittoteorioiden levittäjä henkeen ja vereen.
Puhuu toistensa kunnioittamisesta. Tarkoittaa että hänen mielipiteitään pitää kunnioittaa mutta toisen mielipiteitä ei. Voi ja tällainen eduskuntaan. Siellä on jo Ano joka toivottavasti tippuu pois keväällä.
Hän ei voi hyvin. Nytkin hokee rokotuksia saa ottaa, kuka haluaa. Kuitenkin yrittää estää ihmisiä ottamasta ja hokee pakkomielteitään.
Sukumme vanhin on 95, taatusti ei ole koskaan noudattanut Helin ruokaohjeita, ei syönyt lisäravinteita, ottanut neljä rokotustakin nyt. Ei palvonut itseään kehumalla ja joka päivä monta selfietä ottamalla.
Mutta hänenhän pitäisi olla kuollut jo kuten kaikkien rokotettujen.
Sitäpä juuri. Pakkomielle rokotteista. Ja muutenkin mitä paskaa se kellekään kuuluu jos rokotteen ottaa.
Juurikin näin.
Ei minun suosikki.
Nettikiusaaja. Se hän on eikä mitään muuta.
Ketä se kiusaa.
Heh, kauan jaksat kirjoittaa kommentin ja vastata itsellesi. Vaikka, pitäähän ihmisellä harrastus olla, että pysyy poissa pahanteosta? 😏
Niinkö luulet että vain yksi kommentoi pölhölän juttuja ,valitettavasti ei pidä paikkaansa.
Oisko itte kirjoittanut.
Jos elämä pyörii koko ajan koronajutuissa, niin varmaan pysyy poissa pahanteosta. Ei kerkiä muuta.
Ihme ettei kätilönäkin toiminut hoitoalan koulutukaen saanut ole kuullut nk. Intersukupuolista, ennen sanottiin kaksneuvoisista. Maailma olis niin hyvä ja nätti jos ei olisi rokotuksia, ei erilaisia ihmisiä, jotka syntymässään ovat saaneet kromosomipoikkeamia, homouden, sen että ovatkin miehekkäitä tai naismaisia sukupuoleensa nähden.
Hän ei näe kuin miehen naisten puolella, tokko oikeest kukaan menee " munineen" naisten eteen tyttölapsia hyväksikäyttämään.
Heli, yhtä lailla on naisia jotka kokevat olevansa miehiä.
Nuorekasta ja fiksun oloista porukkaa uudessa puolueessa. Heli on hyvä, mutta taidan ääneni antaa Rikulle?
Kuka on Riku
Riku Hautamäki Vapauden liitto
Aion vielä sähköposteilla kysellä ehdokkailta mielipidettä natosta ja kansanäänestyksestä, se ratkaisee.
Täytyypä tutustua.
Tiihonen, Rämäkkö ei jatkoon
Kyllä epäkohtia maailmaan mahtuu. Jaksa kaivella vaan,ei niitä kaivelemalla eduskuntaan mennä. Pitäs olla järkevääkin sanottavaa
Vkk on hajoamassa sisäisiin tappeluihin kuten ounastelinkin. Odottakaamme uutisia vapaudenliitosta milloin hajoaa. Tälläistä näitten vaihtoehtojen kanssa. Heheeheh.
Sehän se on ongelma näissä yhden ihmisen puolueissa.
Onko tämä vkk vastaanottokeskus?
kuinkahan tuollaisiin kannatus soppailijoihin voi luottaa,jos pettää kerran pettää varmasti toisenkin kerran
Kuka lie tämä akka.En mitää käryä.
Missäs kohtaa gallupeissa ne tulee.
Heli Rämäkkö saa minun ääneni. Muutenkin Vapauden liitto on puolueena Suomen toivo. Kansa tulee vielä huomaamaan kuinka heille on valehdeltu.
Ei auttanut sinun, eikä muutaman muu salaliittoteoreetikon ääni. Onneksi
Miten meni niinkuin omasta mielestä.
Tissi oohonenkaan ei pääse läpi. Voi tätä onnenpäivää.
4 vuotta epäkohtien kaiveluita tiedossa. Pitäiskö keskittyä johonkin muuhun. Älkää menettääkö toivoanne hheheheheheh .
Kannattaako pohtia jos keskittyisi muuhun kuin salaliittoteorioihin olisi laajempi kuulijakunta. Nyt vain hörhöjä eiole tarpeeksi. Niin kuin nytkin nuo vaalivilppi epäilyt nyt twitterissä.
Oli se hieno homma ettei eräs päässyt eduskuntaan. Twitteriä kun vilkaisee niin ei muuta kun koronaa kaikki tyynni. Politikko... ja pah.
On kunnioitettavaa ja hienoa nähdä tällaisia rohkeita poliitikkoja kuin Heli Rämäkkö jotka pistävät itsensä likoon totuuden puolesta ja kansan parhaaksi. Vapauden Liitosta kuullaan vielä.
Tarkoitat varmaan vajaiden liittoa.
Voittiko Heli ?
Voitti :)
Koronakeskeinen. Hankkisi oikeasti elämään jotain muutakin sisältöä. Säälittävää.
Muille jakamassa neuvoja miten tulisi elää. Itse pihalla kuin lumiukko. Höyry nousee päästä kun suoltaa twitter viestejä.
Heli tekee hyvää työtä. Terveisin kreml
Pienpuolueet diktatuurin asialla. O W Kuusisen linjalla
Rokotedelialisti ja muut Suomen itsenäisyyden vastustajat onneksi hävisivät vaaleissa.
Vieläkö vajaiden liitto suoltaa korona propakandaa ja muutenkin kaikkea epäkohtien kaivelua.Entäs miten sen presitentti homman kävi . Elävät kuvitteellisessa maailmassaan notta asian kannattajia olisi paljon. hehhehh, kourallinen.
Matka eduskuntaan tyssäsi😂 vissiin keto nosti kolesterolitasoa
Heli on 100% rehelisempi ja kauniimpi kuin Piia Kattelus_Kilpeläinen.
Heli ei rahasta aluevaltuuston ryhmärahoja eikä palkkaa itseään itsensä sihteeriksi yhteiskunnan varoilla, kuten moninkertainen puolueloikkari Piia KK
Helillä on korkeampi moraali kuin moraaliltaan rapstuneella Kattelus-Kilpeläisellä.
Hyvin viitsit itseäsi kehua mutta kukaan joka sinut tuntee oikeasti ei sinua takuulla äänestä.
Puoluettakin vaihdat useammin kuin toiset paitaa.
Vapauden liitto on melkoinen huuhaa-natsien ja putinistien puolue.